اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 5 جوزا , 1397

حملات انتحاری اخیر دهشت افگنی در کشور تقبیح شد

مزارشریف 30 میزان باختر
حملات انتحاری اخیر در ولایات پکتیا، غزنی، غور و کابل دیروز از سوی شماری از نهادها در ولایت بلخ تقبیح شد.
به گزارش آژانس باختر، در گردهمآیی هایی که از سوی برخی از نهادها و شوراهای مردمی در شهر مزارشریف برگزار شد سخنرانان حملات هراس افگنی اخیر در ولایات پکتیا، غزنی، کابل و  غور را به شدت تقبیح کردند و این حملات را خلاف همه آموزه های دینی، انسانی و حقوق بشری دانستند.
سخنرانان گفتند که دشمنان اسلام و کشور هرگز نمی توانند با چنین حملات هراس افگنی بین شهروندان کشور تفرقه و نفاق ایجاد نمایند.
آنان از مسوولان خواستند تا در تامین امنیت جان و مال مردم تلاش بیشتر نمایند و برنامه امنیت اماکن مقدسه و مساجد را به صورت جدی روی دست بیگرند.
محمد بشیر توحیدی معاون ولایت بلخ حملات دهشت افگنان را غیر اسلامی و غیر انسانی خواند.
قاضی سید محمد سامع رییس ساحوی دفتر کمیسیون مستقل حقوق بشر در شمال نیز این عمل جنایت کارانه را تقبیح نمود و آنرا خلاف همه موازین دینی و حقوق بشری دانست و گفت که چنین اعمال خلاف همه موازین حقوق بشری می باشد.
در این گردهمایی ها امیر محمد ضیایی معاون شورای اخوت اسلامی، بازمحمد غریب یار رییس شورای عالی صلح و نگینه توانا منشی شورای جوانان ولایت بلخ و امان الله رییس جرگه همسبتگی مردمان ولایت های شمال کشور و  شماری از روسای نهاد های مردمی در شمال کشور نیز صحبت کردند و کشتار مردم بی دفاع و نماز گزار آنهم در داخل اماکن مقدسه را تقبیح نمودند.احمد نعیم (دوستی)

مشاهده در منبع اصلی