اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 19 جوزا , 1397

انفجار در کافه‌ای در تخار جان دست‌کم سه غیرنظامی را گرفت

‌‌منابع محلی در شمال افغانستان گفته‌اند که در پی انفجاری دست‌کم ۳ نفر از جمله یک فرمانده پیشین جهادی کشته و ۷ نفر دیگر زخمی شده‌اند.
خلیل اسیر، سخنگوی پلیس تخار به بی‌بی‌سی گفت که این انفجار صبح امروز روز یکشنبه،۳۰ میزان/مهر در کافه‌ای در یک بازار در ولسوالی(شهرستان) “اشکمش” روی داده است.آقای اسیر گفته که همه قربانیان این انفجار غیرنظامی بوده‌اند.
نام فرمانده پیشین جهادی که در این رویداد کشته شده “نازک‌میر” بوده است.سخنگوی پلیس تخار افزود، زمانی که این فرمانده وارد کافه شد انفجار صورت گرفت. سخنگوی پلیس تخار گفته که بمبی که در این کافه منفجر شد، از قبل در آن کار گذاشته شده بودتا اکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است و مشخص نیست که آیا هدف اصلی این حمله همین فرمانده پیشین جهادی بوده است یا خیر. این انفجار به دنبال یک رشته حملات مرگبار طالبان و گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در مناطق مختلف افغانستان صورت گرفته است.پیش از این حملات مهاجمان انتحاری در ولایت‌های پکتیا، غزنی، قندهار، کابل و غور باعث کشته و زخمی شدن صدها نفر از نیروهای امنیتی و افراد غیرنظامی شده است.حملات یک هفته گذشته در افغانستان:

مشاهده در منبع اصلی