اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 6 جوزا , 1397

سفر رییس جمهور غنی به گردیز چندروز پس از حمله خونین انتحاری و تهاجمی

کاخ ریاست جمهوری از سفر محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان به شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا خبر می‌دهد.
شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخن‌گوی ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که رییس جمهور غنی در راس یک هیئت بلند رتبۀ دولتی به گردیز سفر کرده‌است.
سخن‌گوی ارگ ریاست جمهوری می‌گوید، آقای غنی صبح ام‌روز کابل را به مقصد شهر گردیز ترک کرده و او را وزیر دفاع کشور و شماری از مقام‌های نظامی دیگر همراهی می‌کنند.
هدف از این سفر رییس جمهور غنی، غم‌شریکی با شماری مردم و بزرگان ولایت پکتیا گفته شده‌است که خانه‌واده‌های شان را در حمله‌های گروه‌های تروریستان در هفتۀ گذشته از دست داده‌اند.
کاخ ریاست جمهوری جزئیات بیش‌تر در مورد سفر آقای غنی به ولایت پکتیا نه‌داده‌است؛ اما قبل از این نیز یک هیئت بلند رتبه دولتی به شمول سید سعادت منصوری نادری، وزیر شهرسازی و مسکن جهت بررسی ساختمان تخریب شده دولتی و اعمار دوباره هرچه عاجل‌تر آن‌ها، به این ولایت سفر کرده بود.
این درحالی‌ست که در جریان هفتۀ گذشته، چند مهاجم انتحاری مربوط به گروه طالبان بالای فرمان‌دهی ولایت پکتیا در شهر گردیز حمله کرده‌اند.
به اساس اطلاعات وزارت امور داخله افغانستان، طالبان در این حمله شان از موترهای هامبوی دولتی استفاده کرده و دست‌کم نزدیک به ۴۵ نیروی امنیتی افغان را کشته شده‌اند.
وزارت دفاع نیز گفته‌است که در قبال حمله بر فرمان‌دهی امنیه ولایت پکتیا دست استخبارات کشورهای همسایه شامل‌است، در غیر آن طالبان توانایی انجام چنین یک حمله‌ها را ندارند.

مشاهده در منبع اصلی