اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 5 جوزا , 1397

امتحان 700 بست تدارکاتی، با 8 هزار اشتراک کننده

امتحان جمعی نزدیک به هفتصد بست تدارکاتی با حضور بیش از هشت هزار اشتراک کننده، از طریق آزمون کانکور وزارت تحصیلات عالی در کابل برگزار شد.

به گزارش نگاه، رییس کمیسیون اصلاحات اداری می گوید هدف از برگزاری این پروسه، انتخاب افراد شایسته در بست های دولتی و جلوگیری از فساد اداری می باشد.
وی می گوید دلیل به مصرف نرسیدن بودجه انکشافی از سوی برخی وزارت خانه ها ضعف در بخش های تدارکاتی این نهادها می باشد.
در عین حال، سرپرست وزارت تحصیلات عالی می گوید این پروسه از طریق آزمون کانکور این وزارت برگزار می شود و از شفافیت کامل برخوردار خواهد بود.

امتحان جمعی نزدیک به هفتصد بست تدارکاتی در چهل و سه نهاد دولتی امروز با حضور هشت هزار و یکصدو هفتاد و پنج اشتراک کننده، از طریق آزمون کانکور وزارت تحصیلات عالی در کابل برگزار شد.

نادرنادری رییس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی در طی مراسمی به همین مناسبت هدف از برگزاری این پروسه را انتخاب افراد شایسته در بست های دولتی و جلوگیری از فساد اداری می داند.
وی می افزاید ضعف در بخش تدارکاتی باعث می شود که برخی وزارت خانه ها نتوانند بودجه انکشافی شان را به مصرف برسانند.
وی ابراز امیدواری می کند که با جذب این افراد این چالش تا حدودی برطرف شود.

در این مراسم سرپرست وزارت تحصیلات عالی از شفافیت در این پروسه به داوطلبان اطمینان می دهد.
وزارت کار و اموراجتماعی نیزاعلان بست ها در نهادهای دولتی را برای فقر زدایی و رسیدگی به مشکلات مردم مهم می داند.
درهمین حال شماری ازجوانان وکاندیدانی که در این امتحان اشتراک کرده اند از حکومت می خواهند تا شفافیت را در این چنین پروسه ها مد نظر گرفته تا افراد شایسته در بست های کاری در ادارات دولتی موظف شوند.

درهمین حال اداره تدارکات ملی می گوید برای کسانی که این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند زمینه آموزش های بیشتر از طریق انستیتیوت تدارکات ملی در داخل و خارج از کشور فراهم می شود.

براساس آمارهای منتشر شده در حال حاضر نزدیک به ۲۰ هزار بست خالی در ادارات حکومتی در افغانستان وجود دارد، درحالی که هزاران جوان افغان با مشکل بی کاری دست و پنجه نرم می کنند.

کد (4)

مشاهده در منبع اصلی