اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 21 قوس , 1396

فابریکه تولید محلولات زرقی در کابل ساخته می شود

کابل، 24 میزان باختر
دوکتور فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه ، امروز سنگ تهداب ساختمان فابریکه تولید محلولات زرقی را به سطح کشور، در کابل گذاشت.
به گزارش آژانس باختر، این فابریکه به مساحت دو اعشاریه پنج جریب زمین در ساحه افشار با هزینه مجموعی 115 ملیون افغانی به شکل اساسی و معیاری اعمار خواهد شد، که ظرفیت تولید سیروم آن پانزده الی هجده ملیون لیتر در یک سال تخمین شده است و در نخست در بخش های تولید انواع مختلف سیروم  و امپول فعالیت خواهد داشت.
دوکتور فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور ایجاد این فابریکه و استفاده از محصولات آن را در وضعیت کنونی برای اقتصاد کشور خیلی سودمند خوانده گفت:" این فابریکه باعث تقویت تولیدات داخلی و رشد اقتصاد کشور خواهد گردید که در ابتدای کار آن حدود سی درصد نیازمندی مردم را ازین بابت مرفوع می‌نماید."
وزیر صحت عامه علاوه نمود که، تولیدات این فابریکه مارا در راستای خودکفایی در بخش محلولات زرقی کمک خواهد نمود و میتوان با بلند بردن میزان تولیدات و با جذب بیشتر کدر های مسلکی، زمینه  صادرات محصولات محلولات زرقی را به  مارکیت های منطقه ای نیز فراهم نماییم.
از سوی دیگر سید منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن ایجاد این فابریکه را یک دستاورد بزرگ برای سکتور صحت دانسته و سرمایه گذاری در سکتور صحت را یک امر مهم و حیاتی عنوان نمود.
قابل یاد آوریست که کار اعمار ساختمان فابریکه یاد شده مدت ده سال نظر به دلایلی به حالت تعلیق قرار داشت  که با تلاش های رهبری فعلی وزارت صحت عامه کار های تدارکاتی آن تکمیل گردید و امروز کار اعمار آن آغاز شد.
توجه به زیربناهای صحی و افزایش مراکز تولید محلولات زرقی و ادویه در سراسر کشور یکی از اهداف عمده وزارت صحت عامه میباشد که در راستا تلاش ها جریان دارد.
کار ساختمانی مرکز تولیدی محلولات زرقی  طی حکم مقام ریاست جمهوری و پیشنهاد وزارت صحت عامه، توسط تصدی بنایی وزارت شهرسازی و مسکن به پیش برده میشود که قرار است طی شانزده ماه آینده به اتمام برسد. مومنه احمدیار

(Visited 9 times, 1 visits today)
مشاهده در منبع اصلی
ما را دنبال کنید
آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها