اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 15 جوزا , 1397

یک فرمانده مشهور طالبان از سوی پولیس در سمنگان بازداشت شد

فرمان‌دهی پولیس ولایت سمنگان می‌گوید که نیروهای پولیس ملی توانسته‌اند که در نتیجه یک عملیات خاص، یک فرمان‌ده مشهور گروه طالبان را دست‌گیر کنند.
عبدالمنیر رحیمی، سخن‌گوی فرمان‌‎دهی پولیس سمنگان با تایید این خبر می‌گوید که فرمان‌ده دست‌گیر شدۀ طالبان شفیع‌الله نام دارد و در نیتجه عملیات نیروهای پولیس ملی، از یک منزل رهایشی در مرکز شهر ایبک این ولایت بازداشت شده‌است.
به اساس گفته‌های سخن‌گوی پولیس سمنگان، فرد کلیدی بازداشت شدۀ طالبان در حمله‌های هراس‌افگنی و فعالیت‌های تروریستی در ولسوالی درۀ صوف پایین این ولایت دست‌ داشته‌است.
آقای رحیمی می‌گوید که فرد بازداشت شده در بررسی‌های اولیه‌اش که توسط پولیس مبارزه با جرایم جنایی فرمان‌دهی پولیس سمنگان صورت گرفته‌، به جرم‌هایش اعتراف کرده‌است.
گفتنی‌ست که گروه طالبان تا به حال در مورد دست‌گیری یکی از افرادی کلیدی‌شان چیزی نگفته‌اند.
در عین حال او نیز علاوه می‌کند که نیروهای پولیس ملی نیز با کشف و خنثی‌سازی یک ماین از مرکز شهر ایبک از وقوع یک انفجار خونین جلوگیری کرده‌است.
او می‌گوید که یک حلقه ماین توسط گروه‌های هراس‌افگنان در روستایی درۀ زندان از مربوطاتی مرکز شهر ایبک جابه‌سازی شده بوده‌است.
سمنگان از جمله ولایت‌های شمالی افغانستان‌ست که در این اواخر در نتیجۀ حمله‌های طالبان بر ولایت‌های هم‌جوار سمنگان، این ولایت نیز نسبتا ناامن شده‌است.ش

مشاهده در منبع اصلی