اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 19 جوزا , 1397

روشن استفادۀ رایگان ویکی پدیا را در اختیار مشتریانش قرار می دهد

مسؤولان در شرکت مخابراتی روشن اعلام کرده‌اند که پس از این، مشتریان این شرکت می‌توانند که از دانش‌نامۀ ویکی‌پدیا به طور رایگان استفاده کنند.
الطاف لدک، معاون رییس اجرایی شرکت روشن در مراسمی گفت که تمام مشتریان این شبکۀ مخابراتی پس از این می‌توانند که در طول یک‌سال به محتویات دانش‌نامه ویکی‌پدیا، به طور رایگان از طریق گوشی‌های شان دست‌رسی داشته باشند.
آقای لدک گفت که این خدمات با هم‌کاری بنیاد ویکی‌مدیا صورت می‌گیرد و در سراسر افغانستان به تمام مشتریان شبکۀ مخابراتی روشن قابل دست‌رس خواهد بود.
وی هم‌چنان تاکید کرد که مشارکت روشن با بنیاد ویکی‌مدیا میزان دست‌رسی مشتریانش به خصوص جوانان را به معلومات و دانش افزایش خواهد داد
در عین حال، راوی شنکر ایاکانو، مسؤول ساحوی مشارکت‌های راه‌بردی بنیاد ویکی‌میدیا در آسیا می‌گوید که با راه‌اندازی این خدمات رایگان توسط شرکت روشن، حالا میلیون‌ها تن در افغانستان به ویکی‌پدیا و پروژه‌های مشابه آن بدون پرداخت هزینه دست‌رسی پیدا می‌کنند.
وی خاطر نشان ساخت که هدف ویکی‌مدیا، این‌ست ک هر انسان در هر نقطۀ جهان بتوانند که به صورت آزادانه دانش خود را با دیگران شریک سازد.
گفتنی‌ست که بنیاد ویکی‌میدیا یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های غیر انتفاعی جهان‌ست که محتویات و معلومات‌های علمی و عمومی را به زبان‌های مختلف به صورت آنلاین ارایه می‌کند.

مشاهده در منبع اصلی