اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 14 جوزا , 1397

جنگ افغانستان برای آمریکا یک گاو شیرده است

آیا آمریکا با این استخباراتی که دارد و تمام اطلاعات دنیا در دست شان است، نمی دانند که طالبان و رهبران آنها و تروریست ها در کجا پناه دارند که آنها را از بین ببرند؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، داکتر رمضان بشردوست عضو مجلس نمایندگان در برنامه «راه حل» در خصوص اشکالات و تناقض های راهبرد آمریکا می گوید: آمریکایی ها گفته اند ما باتروریزم مبارزه می کنیم اما تا امروز هیچ اقدامی صورت نگرفته است. اگر واقعا پایگاه های طالبان و داعش در پاکستان است، هیچ ممکن نیست که استخبارات آمریکا سی آی ای با آن امکانات وسیعی که دارد از آن خبر نداشته باشد.

وی افزود: آیا آمریکا با این استخباراتی که دارد و تمام اطلاعات دنیا در دست شان است، نمی دانند که طالبان و رهبران آنها و تروریست ها در کجا پناه دارند که آنها را از بین ببرند؟ بنابراین من بر این عقیده هستم که فساد زیر پای خود آمریکایی ها است. یعنی اگر آمریکایی ها نمی خواستند و نخواهند که پاکستان طالبان را تمویل کنند و جنگ افغانستان را ادامه بدهند معتقد هستم که آی اس آی به تنهایی حتی یک روز نمی تواند این کار را ادامه دهد. پاکستان با کمک آمریکا است که تروریزم را تقویت می کند.

بشردوست گفت: اما چون این جنگ افغانستان یک گاو شیرده است که پول هم به استخبارات آمریکا می رساند و هم به کارخانه های سلاح آمریکا نباید قطع شود. یک هزار میلیارد دالر پول در جنگ افغانستان در این شانزده سال مصرف شده است. یک هزار میلیارد دالر به زبان گفتن آسان است. این پول هم گم نمی شود و از یک جیب در می آید و به جیب دیگر گذاشته می شود و در این میان سودهای کلان دیگری هم به آمریکایی ها می رسد.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی