اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 11 جوزا , 1397

تاکید طالبان به ادامۀ جنگ در شانزدهمین سالروز حضور امریکا در افغانستان

گروه طالبان در شانزدهمین سال‌روز حضور امریکا در افغانستان ضمن تاکید به ادامۀ جنگ، می‌گویند که تصمیم بیرون‌کردن امریکا را دارند.
در بیانیه‌یی که از سوی طالبان در همین رابطه امروز به نشر رسیده، گفته شده که هرچه این جنگ را به درازا بکشید سبب شکست‌تان خواهد شد و طالبان مایوس نشده دست از جنگ بر نمی‌دارند.
در ر این بیانیه گفته شده، راه درست همین است که اشغال‌گران امریکایی با درک حقایق، جلو زیان‌های بشری‌شان را بگیرند و درازترین جنگ تاریخ‌شان را درازتر نسازند.
طالبان می‌گویند امریکا نیروهایش را از افغانستان بیرون کرده از مداخله در امور ما دست بردارد و بیش از این خود را برباد نکند.
در اعلامیۀ امارت اسلامی طالبان که در سایت این گروه به نشر رسیده، گفته شده که ما تصمیم پاک‌سازی نیروهای امریکایی را داریم.
طالبان می‌گویند عامل جنگ کنونی افغانستان سیاست متکبرانۀ امریکا و دیگر کشورهای اشغال‌گر است و سرانجام آتشی را افروختند که در شعله‌اش خود امریکایی‌ها می‌سوزند.
گروه طالبان در حالی یک‌بار دیگر به خروج نیروهای امریکایی تاکید می‌کنند که به تازه‌گی دولت آن کشور تصمیم گرفته تا شمار نیروهایش در افغانستان را افزایش دهد.
قرار است در چارچوب استراتیژی جدید دونالد ترامپ برای افغانستان و آسیای مرکزی، سه و نیم هزار سرباز دیگر امریکایی به افغانستان گسیل شوند.

مشاهده در منبع اصلی