اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 18 جوزا , 1397

کشته شدن ۴۹ دهشت افگن به شمول یک فرمانده محلی طالبان در سه ولایت

 
دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که در نتیجۀ عملیات‌های هوایی و زمینی نیروهای دولتی در سه ولایت، ۴۹ دهشت‌افگن به شمول یک فرمان‌ده محلی طالبان کشته شده‌اند.
این وزارت در بیانیه‌یی گفته‌است که در نتیجۀ حمله‌های نیروهای دولتی افغان در مربوطاتی ولسوالی چوری ولایت ارزگان، ۳۷ دهشت‌افگن کشته شده‌اند.
بیانیه از شمار زخمیان این روی‌داد و تلفات نیروهای دولتی چیزی نگفته؛ اما افزوده که یک مقدار از مهمات تروریستان از بین رفته‌‎است.
در عین حال، به اساس یک خبر دیگر از ولای قندز، در جریان عملیات‌های تصفیوی نیروهای اردوی ملی در ولسوالی امام‌ صاحب این ولایت، ۱۰ دهشت‌افگن کشته و ۳ تن دیگر زخمی شده‌اند.
در عین حال، مقام‌های امنیتی مستقر در قندز گفته‌اند که نیروهای امنیتی دو فرمان‌ده مشهور گروه طالبان را نیز دست‌گیر کرده‌اند.
وزارت دفاع؛ اما در آخرین گزارش‌ها از حمله‌های هوایی نیروهای افغان در شهر لشکرگاه ولایت هلمند گفته‌است که ۳ طالب کشته شده که یک فرمان‌طالبان نیز در بین شان شامل و ۳ تن دیگر زخمی شده‌اند.
این وزارت تاکید کرده که در نیروهای هوایی کشور توانسته که درنتیجۀ ضربات هوایی در هلمند، ۲ موضع مستحکم دشمن از بین رفته‌اند.
گفتنی‌ست که همه روز ده‌ها عملیات‌های هوایی پلان شده و تصفیوی به حمایت نیروهای دولتی در بخش‌های ناامن افغانستان انجام می‌گردد.

مشاهده در منبع اصلی