اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 25 سرطان , 1397

دشمنان نمی توانند در افغانستان مرکزهای تروریستی ایجاد کنند

دولت وزیری، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی می‌گوید هراس‌افگنان حمله‌هایی را راه‌اندازی می‌کنند اما نمی‌توانند مرکزهای تروریستی را در افغانستان ایجاد کنند.
سخن‌گوی وزارت دفاع ملی پس از چاشت روز پنج‌شنبه(۱۳ میزان) در یک نشست خبری گفت که نیروهای ارتش، کماندو و ضربات هوایی می‌توانند در هر نقطۀ کشور خود را برسانند و دشمن را تار و مار کنند.
آقای وزیری خاطرنشان ساخت که هراس‌افگنان می‌خواستند در ننگرهار، نورستان، کنر، فاریاب، سر پل، هلمند و دیگر بخش‌های کشور مرکزهای تروریستی ایجاد کنند مگر سرکوب شدند.
او یادآور گردید که این گروه‌ها  می‌توانند ناامنی و تهدید را برای چند روز در منطقه ایجاد کنند اما به هیچ صورت مرکزهای تروریستی راایجاد کردن نمی‌توانند.
این در حالی‌ست که اخیرا گروه طالبان یک‌بار دیگر در شماری از بخش‌های کشور تحرکاتی را به راه‌انداخته و دست به حمله‌هایی زده‌اند.
در چند روز گذشته طالبان بالای ولسوالی‌های شیبر بامیان، تیورۀ غور و کوهستانات فاریاب حمله کرده و در هفتۀ جاری درۀ فندقستان ولسوالی سیاه گرد پروان را نیز تصرف نمودند، اما نیروهای امنیتی دوباره آن را از چنگ‌شان بیرون کردند.
جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا هم یک روز پیش در کمیتۀ تسلیحاتی سنای آن کشور گفت که شش قول اردوی افغانستان برای نخستین بار در شانزده سال اخیر حالت تهاجمی به خود گرفته‌اند و طالبان تضعیف شده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی