اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 6 جوزا , 1397

افغانستان با پاکستان در مشکلات جدی مرزی

اینکه ما اعلام می کنیم که ما مشکلی با پاکستان نداریم و پاکستان بعضا اعلام می کند که ما مشکلی با افغانستان نداریم این واقعیت ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، سید جواد حسینی سخنگوی جبهه ملی نوین افغانستان در برنامه «نگرش» گفت: اینکه ما اعلام می کنیم که ما مشکلی با پاکستان نداریم و پاکستان بعضا اعلام می کند که ما مشکلی با افغانستان نداریم این واقعیت ندارد. بلکه ما با پاکستان مشکلات جدی داریم. هرازچندگاهی سران افغانستان پیوسته روی مساله خط دیورند اظهار نظر کرده اند و گفته اند که ما این خط را قبول نداریم که این یک مساله کلان است. اینکه افغانستان با پاکستان مشکل مرزی دارد امری بدیهی است.

وی افزود: البته از نظر تاریخی اگر نگاهی بیندازیم می بینیم که افغانستان زبان چندان گویایی در بین این مساله نداشته است. اما از نظر ملی افغانستان می تواند یک بحث بسیار کلان و حیاتی برای افغانستان باشد. اما از نظر حقوقی افغانستان ادعا دارد. با وجودیکه بارها و بارها حکومت افغانستان این مساله را عنوان کرده اما در دنیا یک کشور تابحال پیدا نشده است که از افغانستان حمایت کند. اما از لحاظ ملی برای ما مهم است.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی