اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 18 جوزا , 1397

به گرامیداشت از روزعاشورا محافل ختم قران عظیم الشان و عزاداری برگزارشد

کابل باختر9 میزان
به گرامیداشت از دهم محرم روزعاشورا امروزمحافل ختم قران عظیم الشان وعزا داری درکابل برگزار شد.
به گزارش آژانس باختر: دراین محافل ختم قران عظیم الشان و عزاداری که در حسینه ها، تکایا و مساجد شهرکابل برگزارشد، تعداد زیاد علمای دینی اهل تسنن و تشیع وهزارها تن از شهریان کابل اشتراک کردند.
دراین محافل سخنرانان خاطرنشان ساختند که دهم محرم سال ۱۴۳۹ هجری قمری مصادف با سالروز شهادت نواسه گرامی پیامبر بزرگواراسلام، حضرت امام حسین "  " رض " و یارانش میباشد.
آنان افزودند که امام حسین برای جلوگیری از جنگ و خون ریزی تلاش بسیار کرد؛ اما سرانجام او در امر اصلاح جامعه اسلامی، فقط دو انتخاب داشت، بیعت باحکومت یزید و یا مقابله با آن، که امام راه دوم را برگزیده؛ زیرا پذیرفتن ذلت از نواده پیامبر گرامی اسلام بدور بود.
همینگونه سخنرانان درمورد شهامت و پایمردی امام حسین " رض" در مقابل ظلم و استبداد وخاطره جانگداز شهادت مظلومانه امام حسین و یارانش صحبت کرده و از مسلمانان خواستند تا راه و روش امام حسین را برای شان الگو قرار دهند.
سخنرانان گفتند که اندیشه امام حسین اندیشه بردباری و تحمل است و برای احیای آن در عصر کنونی سخت نیازمند هستیم.
آنان درکنار آن که به روان پاک شهدای حوادث اخیر درکابل و سایرولایت های کشور اتحاف دعا کردند ، حمله برمساجد ، امکان مقدس و کشتار مردم بیگاه و بی دفاع کشور، شامل زنان و اطفال را عمل غیراسلامی و انسانی دانستند و تاکید کردند که باید مردم مسلمان کشور با اتحاد و اتفاق دربرابر توطئه های دشمنان دین ، وطن و مردم قراربگیرند و به هیچ هراس افگنی اجازه ندهند تا باعث نفاق ، تفرقه ، نا امنی و کشتارمردم مسلمان کشورشوند. احمدضیا احمدی

مشاهده در منبع اصلی