اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 4 جوزا , 1397

رییس‌جمهور غنی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل بر پیکار با هراس‌افگنی تأکید خواهد کرد

روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان می‌گوید که رییس‌جمهور غنی در سخنرانی‌اش در هفتادومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر پیکار با هراس‌افگنی تأکید خواهد کرد.
آقای غنی شام امروز (یک‌شنبه، ۲۶ سنبله) ترکمنستان را به قصد نیویارک ترک کرد.
دواخان مینه‌پال، معاون سخن‌گوی ریاست‌جمهوری می‌گوید که رييس‌جمهور در روز نخست نشست مجمع عمومی سازمان ملل روی موضوعات «تروريسم، جنگ و صلح و همكاری‌های منطقه‌ و جهان در مورد تهدید تروریسم» صحبت خواهد کرد.
آقای مینه‌پال افزود که آقای غنی همچنان روی تهدیدهای تروریسم برای منطقه و جهان و دست‌آوردهای حکومت وحدت ملی صحبت خواهد کرد.
او گفت: «… موضوع سخنرانی رییس‌جمهور مبارزه با تروریسم و کشورهای که از تروریزم حمایت می‌کند خواهد بود و همچنان رییس‌جمهور نگرانی‌های افغانستان را در این زمینه ابراز خواهد کرد.»
دیدار با ترمپ
رییس‌جمهور غنی در حاشیه نشست سالانه سازمان ملل متحد با دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا نیز دیدار می‌کند. این دیدار روز پنج‌شنبه انجام می‌شود.
مینه‌پال در این مورد گفت رييس‌جمهور در دیدار با دونالد ترمپ روی همكاری‎های درازمدت ميان دو کشور، صلح و امنيت و مبارزه با تروريسم صحبت خواهد کرد.
آقای غنی همچنان در حاشیه‌ی این نشست با مشاور امنیت ملی و وزیر دفاع امریکا و شماری از رهبران کشورهای جهان دیدار خواهد کرد.
نشست کشورهای عضو سازمان ملل متحد هفته‌ی گذشته آغاز شد اما بحث‌های عمومی آن روز سه‌شنبه هفته‌ی جاری آغاز می‌شود.

مشاهده در منبع اصلی