اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 4 جوزا , 1397

پیام تبریکی رییس اجراییه کشور در پیوند به پیروزی‌های ورزشکاران افغانستان در بازی‌های آسیایی

کابل 26 سنبله باختر
ورزشکاران افغانستان، مسابقات آسیایی ترکمنستان را پرقدرت و با پیروزی آغاز کرده و تاکنون نتایج خوبی را به دست آورده‌اند.
حسین‌بخش صفری در جوجیتسو مدال طلا را به گردن آویخته است. احمد جاوید امیری در کورش افغانستان را صاحب مدال نقره ساخته و تیم ملی فوتسال کشور هم تیم پرقدرت چین را ۶ بر ۱ شکست داده است.
این پیروزی‌های ارزشمند را به جامعۀ ورزشی، مردم افغانستان و به ویژه مدال‌آوران قهرمان و خانواده‌های‌شان تبریک عرض می‌کنیم.
دست‌آوردهای ورزشکاران و ملی‌پوشان کشور، امیدوارکننده و مایۀ خرسندی است. افغانستان در عرصۀ ورزش، زمینه‌های خوب پیشرفت و افتخارآفرینی دارد و جوانان با غرور ما با وجود نداشتن امکانات کافی، همواره ثابت کرده‌اند که توانایی رقابت و صف‌آرایی را در بازی‌های منطقه‌یی و جهانی دارند.
حکومت وحدت ملی، از تمام امکانات  در زمینهٔ حمایت از ورزشکاران و رشد و پویایی ورزش کشور استفاده می‌کند تا ورزشکاران افغانستان بیشتر از پیش پرچم کشور عزیزمان را در بازی های جهانی به اهتزاز در آورده و مایۀ خرسندی و شادی ملت گردند.
قابل یادآوری است که در بازی‌های داخل تالار قهرمانی آسیا، به نماینده‌گی از افغانستان ۲۱۵ ورزشکار در ۱۷ رشتۀ ورزشی از جمله موی‌تای، تکواندو، بسکتبال، جوجیتسو، شطرنج، وزن‌برداری و دوچرخه‌سواری، حضور دارند. نالان

مشاهده در منبع اصلی