اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 17 جوزا , 1397

نگرانی برخی اعضای ولسی جرگه از احتمال تقلب در انتخابات آینده پارلمانی

برخی اعضای ولسی جرگه از احتمال تقلب گسترده در انتخابات آینده پارلمانیابراز نگرانی می کنند.

آنان می گویند که اظهارات برخی مقام های حکومت نشان می دهد انتخابات پارلمانی یا برگزار نمی ‌شود و یا هم اگر برگزار شود پر از تقلب خواهد بود.

ازسویی هم این مجلس، از حکومت خواست که گزارش ها در مورد رشوت خواستن یکی از مسوولان کمیسیون انتخابات را بگونه جدی بررسی کند.

برخی اعضای این مجلس می گویند که اظهارات برخی مقام های حکومت نشان می دهد انتخابات آینده پارلمانی یا برگزار نمی ‌شود و یا هم اگر برگزار شود پر از تقلب خواهد بود.

نمایندگان مجلس می ‌گویند که حکومت وحدت ملی با مساله انتخابات برخورد مداخله جویانه دارد و اگر ولسی جرگه در این مورد بی‌ تفاوت باشد، نمایندگان مجلس آینده گزینشی خواهند بود.

مقام های حکومت، اما پیش از این گفته بودند که اراده جدی برای برگزاری انتخابات شفاف وجود دارد.

ازسویی هم این نمایندگان، در مورد گزارش های که گویا رییس عملیاتی دارالانشای کمیسیون انتخابات از یکی از مسوولان ولایتی کمیسیون انتخابات رشوت خواسته است، واکنش تند نشان دادند. آنان خواستار بررسی جدی این مساله ازسوی حکومت شدند.

رییس مجلس، دو کمیسیون ولسی جرگه را موظف کرد تا با مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات در مورد نگرانی اعضای این مجلس صحبت کنند.

ازسویی هم در نشست امروز این مجلس، شماری دیگری از اعضای آن از امنیت شکننده در ولایت های غور و غزنی ابراز نگرانی کرده از مسوولان امنیتی میخواهند برای بهبود وضعیت امنیتی در این ولایت ها توجه جدی کنند.

کد(6) شبکه تلویزیونی نگاه

مشاهده در منبع اصلی