اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 13 جوزا , 1397

مینه پال: رییس جمهور غنی از ترکمنستان مستقیم به امریکا می رود

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان که به خاطر اشتراک در مسابقات آسیایی به ترکمنستان رفته، از آن کشور مستقیم راهی ایالات متحدۀ امریکا می‌شود.
دواخان مینه‌پال، معاون سخن‌گوی رییس جمهور پیش از چاشت روز یک‌شنبه(۲۶ سنبله) در یک نشست خبری در کابل این سخن را اظهار داشت.
آقای مینه‌پال گفت که رییس جمهور پس از سفر به ترکمنستان، ناوقت شب به امریکا می‌رود تا در نشست سالانۀ سازمان ملل متحد اشتراک کند.
معاون سخن‌گوی رییس جمهور گفت محمد اشرف غنی روز نخست این نشست سخن‌رانی خواهد داشت و در مورد امنیت، تروریم و مبارزۀ مشترک منطقه و جهان با آن صحبت خواهد کرد.
او گفت در این نشست رییس جمهور افغانستان از کشورها خواهد خواست تا با تروریزم به عنوان یک مسؤولیت مبارزه کنند، در غیر آن مبارزه تاثیرگذار نخواهد بود.
در حاشیۀ این نشست، رییس جمهور با سران بیش‌تر کشورها دیدار و گفت‌گو خواهد کرد اما رییس جمهور در سخن‌رانی‌اش به گونۀ مستقیم در نشست سازمان ملل از پاکستان شکایت نخواهد کرد.
باید یادآور گردید که رییس جمهور غنی صبح امروز در راس یک هیئت ارشد دولتی که صلاح‌الدین ربانی وزیر خارجه، محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی و اکلیل حکیمی وزیر مالیه و شمار دیگر از هم‌راهان آقای غنی در آن شامل اند، راهی عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان شد.

مشاهده در منبع اصلی