اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 4 جوزا , 1397

د اباسین څپې به مصاف تیم د میوند اتلان می‌رود

کابل – باختر24 سنبله
رقابت ششم مرحلۀ گروهی لیگ برتر افغانستان امروز، بین تیم‌های د میوند اتلان و د اباسین څپې راه اندازی می‌شود. این مسابقه در استیدیوم فدراسیون فوتبال افغانستان ساعت ۰۳:۳۰ بعد از ظهر اجرا می‌شود.
در گروه "ب" فصل ششم لیگ برتر افغانستان، تیم د میوند اتلان تا هنوز توانسته با یک برد ۴ – ۲ در برابر قهرمان سال ۱۳۹۱، تیم طوفان هریرود، سه امتیاز را از آن خود بسازد. گرچه د اباسین څپې نتوانست در نخستین دیدار خود در برابر تیم سیمرغ البرز خوب بدرخشد و بازی را با نتیجۀ ۰ – ۱ به حریف خود واگذار کرد.
د میوند اتلان نائب قهرمان سال پار و یکی از برجسته ترین تیم هایی‌ست که در صدد کسب مقام قهرمانی امسال می‌باشند. این تیم بازیکنان ورزیده را از سایر تیم‌ها در ترکیب خود جذب نموده. امرالدین شریفی، فردین حکیمی، و فرزاد عطایی از جمله بازیکنانی استند که امسال برای د میوند اتلان بازی می‌کنند.
د اباسین څپې در فصل گذشته نیز بسیار به زودی در مرحلۀ گروهی حذف شد و به صورت متواتر برای بار سوم بدون کدام دستاورد قابل ملاحظه به سلسلۀ بازی‌های خود پایان بخشید. این تیم فقط یک بار در سال ۱۳۹۲ با موفقیت در برابر تیم د میوند اتلان از مرحلۀ گروهی عبور کرد. هرچند، در فصل جاری تغییرات زیادی در ترکیب این تیم روی‌کار آورده شده است. شمس الرحمن، مربی تیم د اباسین څپې اظهار کرد: "بازیکنان تازه وارد د اباسین څپې از تجربیات خوب فوتبال برخوردار استند و عده ای از آنها در تیم‌های ملی نیز بازی انجام داده اند. با توجه به این و همچنان با در نظر داشت انگیزۀ بازیکنان خود، د اباسین څپې در این فصل ناکام نخواهد شد. ما کوشش نهایی خود را انجام میدهیم تا تیم اتلان را مهار کنیم."
عبدالمقیم، دروازه‌بان ورزیده، محمد نواز، ایمل منگل، حسیب نورستانی، و منان عظیمی از جمله بازیکنان مشهور و کلیدی تیم د اباسین څپې می‌باشند.# خلیل

مشاهده در منبع اصلی