اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 7 جوزا , 1397

بسته شدن دروازۀ تورخم پس از انفجار در بندر

 
دفتر والی ننگرهار یک‌بار دیگر از بسته شدن دروازۀ تورخم بروی رفت‌وآمد مسافران و بازرگانان توسط نظامیان پاکستان خبر می‌دهد.
عطاالله خوگیانی، سخن‌گوی والی ننگرهار می‌گوید که نظامیان پاکستانی دروازۀ مرزی تورخم را روز گذشته یعنی جمعه، ۲۴ سنبله، بروی مسافران و تجاران بسته‌اند.
آقای خوگیانی می‌افزاید که ارتش‌ پاکستان دروازۀ مرزی تورخم را پس از آن بسته‌است که انفجاری در آن سوی این دروازۀ رخ‌داده‌است.
سخن‌گوی والی ننگرهار می‌گوید، در این انفجار دست‌کم هفت تن در آن سوی دروازۀ زخمی شده‌اند که نظامیان پاکستانی در واکنش به این عمل، دروازه تورخم را بسته‌اند.
آقای خوگیانی علاوه می‌کند که از زمان بسته‌ شدن دروازۀ مرزی تورخم، صد‌ها تن از مسافران و تجاران منتظر دوباره بازشدن این دروازه می‌باشند.
نظامیان پاکستانی نگفته‌اند که این انفجار توسط کدام گروه صورت و هدف آن چه بوده‌است؛ اما دروزاۀ تورخم را بروی رفت‌آمد بسته‌اند.
گفتنی‌ست که تا هنوز هیچ‌ گروهی مسؤولیت این انفجار بر دوش نگرفته‌است.
بایدخاطر نشان ساخت که دروازۀ تورخم یکی از بزرگ‌ترین دروازۀ‌ست که افغانستان را با پاکستان وصل و روزانه‌ها صدها مسافر و موترهای تجارتی از این راه رفت‌وآمد می‌کنند.
قبل از این نیز دولت پاکستان به دلایل افزایش حمله‌های انتحاری در شماری از ایالت‌های آن کشور، دروازۀ تورخم را بسته و علاوه کرده بود که هراس‌افگنان از خاک افغانستان وارد پاکستان می‌شوند.

مشاهده در منبع اصلی