اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 8 جوزا , 1397

طالبان و داعش ورود مواد خوراکی به دو ولسوالی جوزجان را ممنوع کرده‌اند

روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: براساس گزارش‌ها، در نتیجه‌ی ناامنی‌ها در جوزجان، بهای مواد خوراکی دو برابر افزایش یافته است.
حلیمه صدف کریمی، عضو شورای ولایتی جوزجان به سلام‌وطندار گفته که داعش و طالبان در مسیر ولسوالی‌های قوش‌تپه و درزاب ایست‌های بازرسی بنا کرده‌اند و مانع ورود کامیون‌های مواد خوراکی به این ولسوالی‌ها می‌شوند.
به گفته‌ی بانو کریمی، حالا کار به جایی رسیده که شماری درِ دکان‌های خود را بسته‌اند و شماری دیگر مواد خوراکی را از راه‌های دشوارگذر، قاچاقی وارد درزاب و قوش‌تپه می‌کنند.
این عضو شورای ولایتی هشدار داده که اگر حکومت به امنیت این ولایت توجه نکند، ۱۵ درصدی که تحت مدیریت نیروهای امنیتی قرار دارد نیز به‌تصرف طالبان و داعش درخواهد آمد.
بازمحمد داور، سرپرست ولسوالی درزاب افزایش بهای مواد خوراکی در این ولسوالی را تأیید کرده و گفته باشند‌گان درزاب در وضعیت بد اقتصادی به‌سر می‌برند و با افزایش بهای مواد خوراکی وضعیت از پیش بدتر شده و حکومت تاکنون کمترین توجهی برای نابودی داعش و طالبان در جوزجان نکرده است.
محمدرضا غفوری، سخن‌گوی والی جوزجان گفته که تلاش‌ها برای راه‌اندازی عملیات پاکسازی در این ولایت جریان دارد و به‌زودی این عملیات راه‌اندازی خواهد شد.
تاکنون طالبان و گروه داعش در این باره چیزی نگفته‌اند.
جوزجان از جمله ولایت‌هایی است که اخیراً نفوذ داعش در آن بیشتر شده است. طالبان نیز در این ولایت حضور دارند و بارها اتفاق افتاده که دو گروه به جان هم افتاده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی