اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 6 جوزا , 1397

استراتژی های آمریکا برای ما فایده ای نداشته و ندارد

آمریکا با برنامه ریزی و براندازی رژیم طالبان و نابودسازی شبکه القاعده به افغانستان لشکرکشی کرد. در حالیکه از درازترین و پر هزینه ترین جنگ در افغانستان شانزده سال می گذرد اما هنوز افغانستان بسیار ناامن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpapper)، عبداقادر زازی عضو مجلس نمایندگان در برنامه «فراخبر» معتقد است آمریکایی ها اراه ای برای از بین بردن تروریزم هم ندارند و می گوید: آمریکا خودشان گفته اند که طالبان دشمنان ما نیستند. پس آنها در افغانستان برای چه آمده اند چه می کنند؟ غیر از این است که آمده اند از افغانستان سوء استفاده های خود را کنند و تبعات شوم اهداف خود را بر سر مردم افغانستان هوار کنند؟ آمریکا خوب با چشمان خود می بیند که پاکستان طالبان را تولید و تجهیز و تمویل می کند چرا بر سر آنها فشار واقعی نیاورده است و لانه های تروریستی را از بین نبرده است؟ آمریکایی ها یازده سپتامبر را بهانه کردند و به افغانستان آمدند. این حرمان چهل ساله شان بود که به افغانستن بیایند و اینجا را پایگاهی برای کنترل کشورهای منطقه برای خود بسازند.

وی افزود: در این میان هم آنها طالبان را از بین نمی برند بلکه آنها را تمویل می کنند تا وجود داشته باشند. تا بهانه ای وجود داشته باشد که در اینجا به بهانه مبارزه بمانند و تنها کاری که آمریکایی ها برای ما کرده است این است هر ساله کمک مالی کرده است وچند سرک و مدرسه و بیمارستان ساخته است یا کمک هایی به نیروهای امنیتی کرده است تا به همگان بگوید ما که در افغانستان هستیم چنین خدماتی هم می دهیم. اما در قبال آن پس از ورود آمریکایی ها می بینیم که قاچاق مواد مخدر چندین برابر شده است. ناآرامی و جنگ به اوج خود رسیده است. بنابراین استراتژی قبلی و جدید آمریکا برای مردم افغانستان فایده ای نداشته و ندارد و هم اکنون نیز برای مردم افغانستان قابل قبول نیست.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی