اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 25 جوزا , 1397

کار ساخت سه پروژه توسعه یی در پروان آغاز شد

چاریکار 23 سنبله باختر
کار ساخت سه پروژه توسعه یی امروز در ولایت پروان رسماً آغاز شد.
در مراسمی که به همین مناسبت با حضور مسوولان پروان، وکلای مردم در شورای ملی، بزرگان و باشندگان آن ولایت برگزار شد، انجینر نصیر احمد درانی وزیر احیا و انکشاف دهات روی برنامه های انکشافی آن وزارت صحبت نمود و  دسترسی مردم را به خدمات، از اهداف اساسی وزارت احیا و انکشاف دهات دانست و بر تطبیق پروژه های عمرانی تاکید کرد .
درانی افزود : در سال ۱۳۹۶ در ولایت پروان یکصد و ده پروژه تخصیص داده شده است، وی از مردم و مسوولان پروان خواست تا پروژه هایی را انتخاب نمایند که در رشد اقتصاد مردم نقش داشته باشد.
در این محفل محمد عاصم عاصم والی پروان کمبود آب را در دریا ها چالش بزرگ دهقانان و باشندگان پروان دانست و از بزرگان ووکلای این ولایت خواست تا از تکمیل شدن پروژه شبکه انتقال آب از سالنگ که یکی از نیازمندی های اساسی شهروندان چاریکار می باشد همکاری و حمایت نمایند .
جان محمد حکمتجو رییس انکشاف دهات پروان گفت که این پروژه ها شامل ساختمان و قیرریزی ۳،۵۴ کیلومتر سرک داخل محوطه پوهنتون پروان ، قیرریزی ۶،۴۹ کیلومتر سرک قریه دولت شاهی بگرام و ساختمان یک پل موتر رو در قریه سنجددره مرکز پروان می باشد که به هزینه یکصد و پنجاه و سه میلیون افغانی از بودجه وزارت انکشاف دهات در مدت شش ماه تکمیل خواهد شد .
احمد نعیم (دوستی)

مشاهده در منبع اصلی