اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 4 جوزا , 1397

سی هزار چوچه مرغ برای یک هزار خانواده در بلخ توزیع شد

مزارشریف 23 سنبله باختر
به ارزش سی وشش میلیون افغانی، سی هزار چوچه مرغ برای یک هزار خانواده در دو ولسوالی بلخ دیروز توزیع شد.
مسوولان اداره زراعت بلخ هدف از این کمک را خودکفایی اقتصاد خانواده ها، ایجاد شغل برای زنان و رسیدن به خودکفایی آنان از لحاظ اقتصادی  بیان داشتند. احمد فهیم جباری رییس پروژه ملی باغداری و مالداری در زون شمال حین توزیع مرغ ها گفت که پروژه ملی باغداری و مالداری در برنامه امسال خود به هزینه سی و شش میلیون افغانی سی هزار قطعه مرغ تخمی را در ولسوالی های دهدادی وچمتال ولایت بلخ برای یک هزار خانوده توزیع می نماید که به مدت هژده ماه، تمام مصارف این مرغ ها که زیر پوشش پروژه مالداری وباغداری قرار گرفته است، نیز داده می شود.
جباری هدف از این کار را خود کفایی خانواده ها، نقش زنان در اجتماع و ایجاد کار برای آنان دانست و افزود که تخم و مرغ های وطنی نسبت به آنچه که از  خارج وارد کشور میشود، از کیفیت و ارزش بالا برخور دار میباشد.
همچنان سراج الدین مهربان رییس اداره زراعت بلخ با استقبال از روند توزیع مرغ های تخمی برای زنان گفت که متاسفانه امروز واردات مرغ وگوشت مرغ نسبت به تولید آن درکشور بلند است و اظهار امید کرد که با کمک دولت از فارم های مرغ، از این واردات کاسته شود.
شماری از زنانی از این مرغ ها گرفته اند که برای شان مرغ توزیع شد با ابراز خرسندی از این روند افزودند که آنها میتوانند با پرورش مرغ ها مشکلات اقتصادی خانواده های شان را تا حدی مرفوع سازند.  احمد نعیم (دوستی)

مشاهده در منبع اصلی