اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 3 سرطان , 1397

طرح اتمر و حکمتیار برای سقوط هرات

نماینده رسمی حنیف اتمر مشاور امنیت ملی به هرات سفر کرده و در حال رایزنی با سران حزب اسلامی حکمتیار در این ولایت می باشد.
هرچند تا کنون ولایت و نیروهای امنیتی هرات از ورود این شخص اظهار بی اطلاعی می کنند اما دیدارهای رسمی در مهمانخانه باغ ملت و خانه جهاد در حال برگزاری است.

خبرنگار افتخاری ما از هرات گزارش می دهد که برخی از اساتید دانشگاه ، علما ، متنفذین مخالف تاجیک ها و تعدادی از سران حزب اسلامی در هرات و ولایات اطراف جهت دیدار و ملاقات با نماینده مخصوص حنیف اتمر به محل قرار حاضر شده و جداگانه در حال ملاقات هستند.

این ملاقات در حالی صورت می گیرد که اسماعیل خان از ورود افراد مشکوک به هرات نگران شده و دستور اخراج هیات را از باغ ملت داده است و اینک جلسات و قرارهای ملاقات در خانه جهاد در تخت سفر هرات انجام می شود.

در همین حال مردم شهر هرات در روزهای عید قربان از حضور تعداد زیادی از جوانانی که به زبان پشتو صحبت می کردند و با موتر های ویشی بدون پلاک (نمبر پلیت) در نقا مختلف شهر در گشت و گذار بودند ، ابراز نگرانی کرده از مسوولان امنیتی شکایت داشتند که چرا به این افراد در روزهای عید قربان اجازه تردد در شهر داده شده است.
این افراد بعد از تعطیلات عید هرات را ترک کرده اند.

یک منبع امنیتی به خبرنگار افتخاری ما اذعان داشت که گمان می رود حدود 4 هزار تن از جوانان بین سنین 18 تا 30 سال برای شناسایی و بلد شدن شهر هرات وارد این ولایت گردیده بعد از آشنا شدن با هرات این ولایت را ترک کردند.

با این حساب، در آینده منتظر افرادی باشید که هرچند به زبان فارسی مسلط نیستند اما شهر هرات و اطراف آن را خوب می شناسند و عملا با همه شهر و اطراف آشنا شده اند.

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)

مشاهده در منبع اصلی