اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 24 قوس , 1396

عبدالله: فرهنگ استفاده از محصولات داخلی را ترویج بدهیم

مردم باید بجای استفاده از محصولات وادراتی خارجی از تولیدات داخلی استفاده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، داکتر عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی امروز پنجشنبه 23 سنبله 96 در کنفرانس سرمایه گذاری در سکتور زراعت گفت: بخش عمده ای از مسوولیت بخش هایی که سرمایه گذاری در آن ضرورت به حمایت دارد از توزیع زمین گرفته تا مساله مدیریت آب ها، تشویق صنایع، قرضه های زراعتی و زمینه سازی برای مارکت داخلی و خارجی متوجه حکومت است.

داکتر عبدالله خطاب به سرمایه گذاران کشور گفت: از شما توقع داریم که سکتور زراعت که بخش عمده ای از اقتصاد کشور مربوط به آن است و مردم در آن سابقه کار دارند را فراموش نکنند. بسیاری از محصولاتی زراعتی کشور همچون زعفران، انار، ادویه، میوه های خشک کشور تا مارکت های اروپایی راه پیدا کرده اند و استاندارد صحی بالایی داشته اند.

رییس اجرایی حکومت با تاکید بر اینکه استفاده از محصولات داخلی باید در میان مردم ترویج پیدا کند افزود: تولیدات داخلی همچون لبنیات از لحاظ کیفیت می تواند با هر تولید دیگری از بیرون کشور رقابت کنند و بسیار مهم است که همه فرهنگ استفاده از محصولات داخلی را ترویج بدهیم.

وی خاطر نشان ساخت که مطابق خواست مسوولان اتاق های تجارت و صنایع، درجریان سفرها، دیدارها و مذاکرات در کشورهای خارجی مساله صادرات محصولات را اولویت بحث های خود قرار می دهیم چراکه این مورد بصورت مستقیم در زندگی شهروندان تاثیر می گذارد.

کد (26)

(Visited 6 times, 1 visits today)
مشاهده در منبع اصلی