اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 15 جوزا , 1397

امنیت ملی: ۵۸ طالب و داعشی کشته شدند

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان با ارایۀ فشردۀ دست‌آورد‌های نیروهای امنیتی در ۲۴ ساعت گذشته می‌گوید که ۵۸ طالب و داعشی در ۱۱ ولایت افغانستان کشته شده‌اند.
ریاست امنیت ملی با نشر یک خبرنامه می‌گوید که تمام تروریستان در نبرد با نیروهای دولتی افغانستان کشته شده‌اند که در جمع‌شان، ۲ تن اعضای گروۀ داعش نیز کشته شده‌اند.
در خبرنامه آمده‎است که در نتیجۀ عملیات‌های نیروهای دولتی، ۴۶ تن از دهشت‎‌افگنان زخمی، ۱۸ نفر دست‌گیر و هم‌چنان ۹ تن از افراد مشکوک نیز بازداشت شده‌اند.
به اساس اظهارات مسؤولان مطبوعاتی ریاست امنیت ملی، در یک‌شبانه روز گذشته، ۸ عملیات خاص، ۷ عملیات‌ هوایی و ۷ عملیات مشترک در شماری از ولایت‌های افغانستان راه‌اندزی شده‌ بوده‌اند.
این ریاست این را هم‌ گفته‌است که نیروهای امنیتی توانسته، ۲ واسکت‌ انتحاری، ۱۶۰ کیلوگرام مواد انفجاری، ۴۰ میل سلاح، ۵عراده موترو ۱۳ عراده موترسایکل را از بین ببرند.
خبرنامۀ ریاست امنیت ملی از کشف یک واسکت‌انتحاری و یک میل سلاح نیز خبرداده‌است.
گفتنی‌ست که ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از تلفات نیروهای امنیتی در ۲۴ ساعت گذشته در نبرد با دهشت‌افگنان چیزی نگفته‌است.
وزارت دفاع ملی افغانستان هم‌چنان گفته‌است که اعضای گروه‌های طالبان و داعش در اواخیر تلفات سنگین را از سوی نیروهای دولتی متقبل شده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی