اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 16 جوزا , 1399

انتحاری در کابل بانک، اولین و آخرین حمله نیست

به گزارش افغان خبر،

موقعیت نمایندگی کابل بانک که هدف حمله انتحاری قرار گرفته در یک سرک عام بدون هیچ تدبیر امنیتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان(afghanpaper)، مجاهد، آگاه امور نظامی در گفتگو با "نیمه روز" درخصوص تاثیر راهبرد بر اوضاع امنیتی افغانستان گفت: جنگ کشور، جنگ نیابتی و استخباراتی کشورهای منطقه و فرامنطقه است و بیش از 20 گروه تروریستی جنگ می کنند.

مجاهد می گوید: حمله انتحاری به نمایندگی کابل بانک در کابل (سه شنبه 7 سنبله 96) جدید نیست و اولین و آخرین حمله به این بانک هم نیست. چرا تدابیر امنیتی برای این بانک گرفته نمی شود. اکثریت نیروهای امنیتی و مردم از این بانک داد و ستد می کنند درحالی که موقعیت این بانک در یک سرک عام است که هیچ نوع تدبیر امنیتی برای آن گرفته نشده است.

این آگاه نظامی بیان می کند: مهاجم با لباس نظامی و اسلحه سبک عملیاتش را انجام داده است. در افغانستان تنها طالب نیست و گروه های تروریستی که هیچ ربطی به اسلام و انسانیت ندارند فاجعه به بار می آورند، ضرورت است که با این گروه ها از راه فشار و قلع و قمع جنگ پیش برود.

وی می افزاید: اگر چه که باید راه صلح باز باشد اما برخی از این گروه ها نه قانون انسانیت سرشان می شود و نه مسلمانیت و به عام مردم حمله می کنند در مواجه با اینها نباید تنها به درب صلح نگاه شود.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی