اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 13 جوزا , 1399

محمد اشرف غنی رئیس جمهور ، رتبۀ دگرجنرالی را به سرپرست وزارت دفاع ملی تفویض کرد

به گزارش افغان خبر،
کابل باختر 8 سنبله
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بر اساس پیشنهاد دفتر شورای امنیت ملی کشور، با صدور حکمی رتبۀ دگرجنرالی را به تورن‌جنرال ارکانحرب طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع ملی به منظور تقدیر از شایستگی موصوف در امر سوق و اداره، تفویض کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در مراسمی که به همین مناسبت در ارگ انجام شد، رئیس جمهور صحبت کرد وگفت که با روی کار آمدن نسل نو در سطوح رهبری حکومت، به ویژه در بخش امنیتی و دفاعی تغییرات مثبت در کیفیت کار به وجود آمده است.
رئیس جمهور تصریح کرد که به اثر سعی و تلاش رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی و قربانی‌های این نیروها، مرحلۀ اول جنگ با مؤفقیت مدیریت گردید و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور آمادگی کامل برای دفع وطرد پلان های شوم دشمن را در هر نقطه دارند.
رئیس جمهور از رهبری بخش امنیتی و دفاعی و همچنان شورای امنیت ملی کشور بخاطر تلاش های همه جانبۀ شان در پلان‌گذاری‌های موفقیت‌آمیز، تشکر کرد.
در مقابل، دگرجنرال ارکانحرب طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع ملی از رئیس جمهور کشور و توجه به نیروهای امنیتی ودفاعی قدردانی کرد.
وی با قدردانی از اعضای شورای امنیت ملی کشور، تعهد سپرد که در تشریک مساعی با ارگان های مربوطه، در راستای مبارزه با دشمنان مردم افغانستان از تمام توان کار خواهد گرفت.
دراین مراسم برعلاوۀ قانونپوه سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، انجنیر محمد خان و محمد محقق معاونین ریاست اجرائیه، محمدحنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشور، رهبری بخش امنیتی و دفاعی و برخی اعضای شورای امنیت ملی نیز حضور داشتند.# نالان

مشاهده در منبع اصلی