اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 11 جوزا , 1399

خانه نماینده مجلس افغانستان هدف حمله انتحاری قرار گرفت

به گزارش افغان خبر،
منابع محلی تایید کرده که یک حمله انتحاری به منزل عبدالظاهر قدیر، نماینده مردم ولایت ننگرهار در مجلس نمایندگان افغانستان و نائب رئیس سابق مجلس افغانستان شده‌است.
عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به بی‌بی‌سی گفته است که در ابتدا یک حمله کننده انتحاری خود را در کوچه ورودی منزل آقای قدیر در ناحیه اول شهر جلال‌آباد منفجر کرد و دو محافظ این نماینده مجلس را کشت.او افزوده است که حمله کننده دوم قبل از اینکه موفق شود جلیقه انفجاری همراه خود را منفجر کند، توسط نیروهای پلیس کشته شد.
آقای قدیر از چهره‌های خبر ساز افغانستان است. در سال ۱۳۹۴ او مدعی شد که مسئولان و فرماندهان خط اول گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در کابل زندگی می‌کنن و به سفارتخانه‌ها و اداره‌های امنیتی افغانستان می‌روند.در همان سال دوباره گزارش شد که نیروهای وابسته به او پنج عضو داعش را سربریده‌اند. آقای ظاهر در گفتگو با بی‌بی‌سی بعد از اینکه انتقادهای زیادی علیه او در مورد سربریدن پنج عضو داعش در ننگرهار مطرح شد، گفت که “در جنگ حلوا پخش نمی‌شود.” به گفته او، نیروهای مردمی برای گرفتن انتقام سرزدن چهار تن از “فرزندان قوم” توسط داعش، این پنج عضو داعش را گردن زدند.عبدالظاهر قدیر همچنین به عنوان یکی از منتقدان صریح اللهجه حکومت مرکزی افغانستان شناخته شده است.آقای قدیر پسر حاجی عبدالقدیر فرمانده مجاهدین سابق در ولایت ننگرهار است که ۱۴ سال پیش و زمانی که وزیر فواید عامه و معاون حامد کرزی، رئیس جمهور سابق بود، در کابل ترور شد.ظاهر قدیر: در ننگرهار مردم به دلیل ضعف دولت، علیه داعش به پا خاسته‌اندظاهر قدیر: در صورت تعلیق وظیفه حنیف اتمر با هیات رئیس جمهور همکاری می‌کنمظاهر قدیر نایب اول مجلس نمایندگان افغانستان شد

مشاهده در منبع اصلی