اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 7 جوزا , 1399

افغانان یک روز از آدرس طالب و داعش و یک روز توسط نیروهای امریکایی کشته می شوند

به گزارش افغان خبر،
حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان به حملۀ یک‌روز پیش بالای پناه‌گاه طالبان در ولایت هرات که غیر نظامیان در آن جان باختند، واکنش نشان داد.
یک روز پیش نیروهای امریکایی در ولسوالی شیندند هرات حملۀ هوایی را انجام دادند که در پی آن دست کم ۱۳ غیر نظامی جان باختند.
گفته شد در میان کشته‌شده‌گان این حملۀ هوایی نیروهای امریکایی که تلفاتی به طالبان نیز وارد شد، زنان و کودکان نیز شامل بودند
حامد کرزی در همین رابطه با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که یک بار دیگر در حملۀ هوایی و بمبارد نیروهای امریکایی در روستای بخت‌آباد ولسوالی شیندند تعدادی از هم‌وطنان ما کشته شدند.
در خبرنامۀ کرزی گفته شده که پیش از آن بمباران در چهاردرۀ قندز، سپس دوروز پیش حملۀ تروریستی به مسجد امام زمان در کابل و باز هم حمله در کابل که غیر نظامیان به شمول زنان و کودکان کشته شدند.
آقای کرزی می‌گوید افغانان یک روز از آدرس طالبان و داعش در شهرها و روز دیگر زیر نام مبارزه با طالب و داعش در روستاها توسط نیروهای امریکایی بمبارد و کشته می‌شوند.
او می‌گوید ما کشتن افغانان را زیر هر نام و از هر آدرسی جنایت ضد بشری می‌دانیم و با جدیت نکوهش می‌کنیم.
حامد کرزی هم‌چنان می‌گوید که در برابر دسایس بیگانه‌گان باید به گونۀ جدی متوجه باشیم و با اتحاد، اتفاق و هوشیاری می‌توانیم به صلح و ثبات برسیم.

مشاهده در منبع اصلی