اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

معاف شدن جریمه های مالیاتی رسانه ها از سوی غنی؛ رسانه ها وجدانی عمل کنند

به گزارش افغان خبر،
محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان طی یک حکم، جریمه‌های مالیاتی قبلی رسانه‌های چون چاپی، صوتی، خبرگزاری‌ها و موسسه‌های نشراتی را معاف اعلام کرد.
رییس جمهور غنی روز گذشته در ارگ ریاست جمهوری در دیدار با نماینده‌گان رسانه‌های چاپی، صوتی، خبرگزاری‌ها و موسسه‌های نشراتی گفت که در صورت ضرورت قانون عایدات بر مالیات را تعدیل خواهد کرد.
ارگ ریاست جمهوری در همین مناسبت با نشر خبرنامه‌یی به نقل از آقای غنی گفته‌است که قرن ۲۰ میلادی در افغانستان قرن سانسور رسانه‌ها بوده و افزوده که کشور به آن مرحله برنخواهد گشت و در این زمینه حداقل یک قرن مبارزه دوام‌دار صورت گرفته‌است.
رییس جمهور در این دیدار به تهیۀ گزارش‌های تحقیقی تاکید کرده و به وزارت اطلاعات و فرهنگ دستور داده‌است که دو الی چهار جایزه برای ژونالیزم تحقیقی به منظور رقابت مشروع در بین رسانه‌ها در نظر گیرد.
آقای غنی تاکید بر بررسی‌های قضیه خشونت علیه خبرنگاران کرده و گفته‌است که مسؤولان حکومتی و به خصوص والیان از برخورد نادرست با روزنامه‌گاران جلوگیری کنند.
رییس جمهور کشور گفته‌است که دولت از رسانه‌ها و آزادی بیان در افغانستان حمایت می‌کند و از رسانه‌ها خواسته‌است که در نشر مطالب وجدانی عمل نمایند.
درحال حاضر خبرنگاران زن در کشور با مشکل‌های مختلف روبرو‌اند و آقای غنی دراین زمینه گفته‌است که ارگ ریاست جمهوری و اداره‌های دولتی و مرکز رسانه‌های حکومت باید از زمینۀ فرصت‌های کاری و آموزشی برای این طبقه فراهم نمایند.
در عین حال صدیق‌الله توحیدی، نمایندۀ کمیتۀ مصونیت خبرنگاران از افزایش خشونت علیه روزنامه‌نگاران سخن زد و گفت در این اواخیر یک تعداد دوسیه‌های خشونت علیه ژورنالیستان درحال بررسی هستند.

مشاهده در منبع اصلی