اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 9 جوزا , 1399

امریکا قرارداد ۷۲۷ میلیون دالری را برای تقویت نیروهای هوایی افغانستان امضا کرده است

به گزارش افغان خبر،

اطلاعات روز: براساس گزارش رسانه‌ها، ایالات متحده‌ی امریکا قراردادی به‌ارزش ۲۲۷ میلیون دالر را به‌منظور تقویت نیروهای هوایی افغانستان و حمایت از یک بخش مأموریت خاص امضا کرده است.
این قرارداد پس از اعلام راهبر جدید امریکا در افغانستان و جنوب آسیا امضا می‌شود.
تجهیز و تقویت نیروهای هوایی افغانستان در استراتیژی تازه‌ی امریکا تأکید شده است.
وزارت دفاع امریکا (پنتاگن) روز دوشنبه، ششم سنبله گفت که برای شرکت لایدوس (Leidos Innovation Corp) چند قرارداد فرستاده شده بود تا برای بخش مأموریت خاص و نیروهای هوایی افغانستان، هلیکوپتر و سایر طیاره‌ها را فراهم کند.
این قرارداد روز دوشنبه امضا شده است.
پس از اعلام استراتژی جدید امریکا در قبال افغانستان حملات هوایی بر اهداف شورشیان در افغانستان نیز افزایش یافته است. در استراتیژی جدید، اختیارات بیشتر به نیروهای امریکا در افغانستان به‌منظور هدف قرار دادن شورشیان داده شده است.
ترمپ: جنگ افغانستان جنگ بربریت در برابر مدنیت است
در همین حال دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا در دیدار با ساولی نینیستو، رییس‌جمهور فنلند جنگ افغانستان را جنگ بربریت در برابر مدنیت خوانده و گفته است که فنلند، افغانستان را در مبارزه میان مدنیت و بربریت کمک می‌کند.
آقای ترمپ در کنفرانس خبری مشترک با همتای فنلندی خود در قصر سفید گفته که فنلند نقش عمده و مهمی در ائتلاف مبارزه علیه دهشت‌افگنی و ائتلاف جنگ علیه گروه داعش بازی می‌کند.
او از تلاش‌های فنلند در حمایت از ائتلاف بین‌المللی در افغانستان سپاسگزاری کرده است.
او گفته: «فنلند نقش مهمی را در ائتلاف و تلاش‌های آن در افغانستان بازی می‌کند. فنلند در یک عصر نوین مبارزه میان مدنیت و بربریت، نیرو و کمک‌های مالی را برای حمایت از نیروهای دفاع ملی و امنیتی افغانستان فراهم کرده است.»
ترمپ تأکید کرده که «باید یکجا با هم در محو پناهگاه‌های امن دهشت‌افگنان و قطع راه‌های تمویلی آنان کار کنیم تا مفکوره و ایدیولوژی شریرانه‌ی دهشت‌افگنی را شکست دهیم.»
ساولی نینیستو، رییس‌جمهور فنلند، گفته است که «باید تلاش کنیم راهی را برای حل اوضاع در افغانستان دریابیم.»
آقای نینیستو گفت که کشورش به تعهدات خود در قبال کمک به افغانستان پابند باقی مانده و عضو متعهد ائتلاف جهانی علیه داعش می‌باشد.

مشاهده در منبع اصلی