اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 10 جوزا , 1399

دو روز مانده به عید؛ حمله‌ی انتحاری در کابل پنج کشته و هشت زخمی برجا گذاشت

به گزارش افغان خبر،

اطلاعات روز: مقام‌های امنیتی می‌گویند که در حمله‌ی انتحاری دیروز در مقابل دروازه‌ی ورودی شعبه‌ی کابل‌بانک نو در مکروریان سوم، پنج نفر کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند.
بصیر مجاهد، سخن‌گوی پولیس کابل به اطلاعات روز گفت که یک فرد انتحاری حوالی ساعت ده قبل از ظهر مواد منفجره‌ی همراهش را در ورودی یک شعبه‌ی کابل‌بانک منفجر کرد.
محل انفجار نزدیک سفارت امریکا در کابل و دادگاه عالی افغانستان است.
آقای مجاهد افزود که سه غیرنظامی و دو نظامی‌ در این رویداد جان باخته‌اند.
نجیب دانش، سخن‌گوی وزارت داخله در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود شمار تلفات را پنج کشته و هشت زخمی گزارش کرده و افزود بود که یک محافظ امنیتی کابل‌بانک نیز در جمع کشته شده‌‌ها است.
آقای دانش خاطرنشان کرده که زخمی‌های این رویداد همه غیرنظامی‌اند.
گزارش‌هایی وجود دارد که می‌گوید نیروهای امنیتی یک فرد انتحاری دیگر را قبل از آن‌که خودش را منفجر کند از محل رویداد بازداشت کرده‌اند؛ اما بصیر مجاهد گفت که او در این مورد معلومات ندارد.
گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.
شبعه‌های «نوی کابل‌بانک» بارها مورد حملات انفجاری و انتحاری قرار گرفته است.
به‌تاریخ اول اسد حمله‌ی انتحاری در مقابل نمایندگی «نوی کابل‌بانک» در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند رخ داد که ۳۴ کشته و دست‌کم ۵۸ زخمی برجا گذاشت.
این حمله چند روز پس از رویداد خونین در کابل صورت می‌گیرد. جمعه‌ی گذشته حمله‌ی مهاجمان بر مسجد امام زمان در شمال کابل ۲۸ تن کشته و بیش از ۵۰ تن کشته شدند.
مهاجمان در این مسجد دست به کشتار جمعی زدند، شماری را به گلوله بستند و شماری با چاقو کشتند. این حمله از سوی نهادها حقوق بشری جنایت جنگی گفته شد.

مشاهده در منبع اصلی