اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

نخستین واکنش تند حزب اسلامی پس از سخنان عطا محمد نور علیه حکمتیار

به گزارش افغان خبر،
حزب اسلامی به رهبری گبلدین حکمت‌یار در واکنش به اظهارات اخیرا عطا محمد نور والی بلخ علیه حکمت‌یار می‌گوید که والی بلخ به غلامی امریکا اعتراف کرد.
عطا محمد نور در آخرین سخنانش گلبدین حکمت‌یار را مزدور خوانده گفت تمام پول‌هایی را که از مریکا و پاکستان در وقت جهاد به مجاهدین آمد رهبر حزب اسلامی خورد.
در بیانیه‌یی که از سوی حزب اسلامی به نشر رسیده گفته شده که عطا محمد نور چندروز پیش به غلامی امریکا اعتراف کرد و ثابت کرد که غلام ایران و وکیل‌مدافع آن کشور در افغانستان است.
عطا محمد نور قبلا این را هم گفت که گلبدین حکمت‌یار حالا موقف ضد شیعه و ضد ایران را به خودش گرفته در حالی که چهارسال خودش در کشور ایران زنده‌گی کرده آب و نان ایران را خورد و همه می‌دانند در کجا پنهان شده بود طی این مدت با خانه‌واده‌اش کجا زنده‌گی می‌کرد.
حزب اسلامی اما در بیانیه‌اش در همین رابطه می‌گوید که حکمت‌یار در وطن خود بود، زنده‌گی را در میان مردم و با سربلندی تیر کرد و غلامی هیچ‌کس و هیچ‌جایی را نکرده‌است.
حزب اسلامی می‌گوید گلبدین حکمت‌یار مثل تو(عطا محمد نور) نیست که سال‌های سال غلامی امریکا را کرد و در آخر مثل بوتل خالی پیپسی دور انداخته شد.
عطا محمد نور گفته بود گلبدین پیش از این خلاف نظام افغانستان می‌جنگید و می‌گفت تا یک سرباز امریکایی باشد به وطن نمی‌آید، اما حالا چطور شد و به کدام روی قصاب کابل دوباره به کابل برگشته‌است.

مشاهده در منبع اصلی