اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

در حمله هوایی به مرکز فرماندهی طالبان ‘تعدادی غیرنظامی کشته شدند’

به گزارش افغان خبر،
مقام‌های محلی ولایت هرات در غرب افغانستان تایید کردند که در حمله هوایی به یک مرکز فرماندهی گروه طالبان ۱۶ طالب کشته شده که دو فرمانده ارشد این گروه نیز در میان کشته‌شدگان هستند. همچنین گزارش شده که سیزده غیرنظامی از جمله چند زن و کودک هم در میان کشته شدگان این حمله بوده‌اند.
جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات گفته که این مرکز فرماندهی در قریه بخت آباد ولسوالی زیرکوه ولایت هرات قرار داشت که روز گذشته، دوشنبه، ششم سنبله/شهریور هدف بمباران هوایی قرارگرفت. او افزوده که در این حمله چهارتن از افراد گروه طالبان نیز زخمی شده‌اند.آقای فرهاد گفته است که بربنیاد گزارش‌های اولیه از محل، در این حمله ۱۳ غیرنظامی شامل زنان و کودکان ساکن خانه‌های اطراف این مرکز فرماندهی طالبان هم کشته و هفت نفر دیگر زخمی شده‌اند.
سخنگوی والی هرات افزوده که دولت در مورد تلفات غیر نظامیان تحقیق خواهد کرد. آقای فرهاد گفته است که در جریان بمباران هوایی این محل، ۱۹ نفر که توسط طالبان در این محل زندانی شده بودند موفق به فرار شدند. وی افزوده که هیات حقیقت یاب به محل اعزام شده تا درباره این عملیات تحقیق کند.هنوز مشخص نیست که این حمله توسط نیروی هوایی ناتو و یا نیروی هوایی ارتش افغانستان انجام شده‌است.گروه طالبان انجام حمله هواپیماهای آمریکایی در این منطقه را تایید کرده و گفته است که قربانیان این حمله کودکان، زنان و افراد سالمند بوده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی