اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

وضعیت تاسف بار آب آشامیدنی در ولایت پروان (عکس)

به گزارش افغان خبر،

مرکز پروان در حالی از نبود آب آشامیدنی رنج می برد که دریاهای خروشان پنجشیر، سالنگ و غوربند از یک قدمی می گذرد.

اینجا پارچه هفتم شهر چاریکار مرکز ولایت پروان است. ساکنین پارچه های هفتم، هشتم، دوازدهم و… از همین نل استفاده می کنند. یعنی بیشتر از یکهزار خانواده از نل یک انچ آب مورد ضرورت خود را تهیه می نماشامیدنی رنج می برد که دریاهای خروشان پنجشیر، سالنگ و غوربند از یک قدمی می گذرد.

آب جوی پروژه که مملو از میکروب و ادرار صدها سیاح و حیوانات مختلف می باشد مردم بیچاره در بیشتر اوقات از همین آب جوی کثیف برای نوشیدن و پختن استفاده می کنند. متاسفانه در دو فصل دیگر سال بخاطر خشکی جوی از همین آب گنده هم محروم می شوند. از این معلوم می شود که ریاست آب رسانی پروان در این مورد هیچ توجه ندارد و افراد بی مسوولیت و شاید فاسد این ریاست را مدیریت می کنند چون در این 17 سال بدون هیچ تغییری همین وضعیت جریان دارد.

باید خجالت کشید که در قرن 21 با سرازیر شدن میلیون ها دالر در این ولایت حتی آب آشامیدنی را محیا نتوانستیم. من نمی دانم وظیفه حکومت محلی پروان در قبال این ملت چیست ؟

از وکلای شورای ولایتی، پارلمان، وزرا، قومندان صاحب های مان گله نیست اصلا آنها را چه به ما؟ قصرهای مرمرین در داخل و خارج از کشور دارند، پسرهای شان از آب معدنی کریستال استفاده می کند، ممکن است آب حمام شان نیز تصفیه شده باشد، پس چرا نگران ما باشند؟رامش شمال

مشاهده در منبع اصلی