اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 13 جوزا , 1399

وزارت دفاع: ۴۶ طالب کشته شدند

به گزارش افغان خبر،
مسؤولان مطبوعاتی در وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته شدن ۴۶ تن از اعضای گروه طالبان در نبرد با نیروهای دفاعی و امنیتی کشور خبر می‌دهند.
وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌یی گفته‌است که ۴۶ دهشت‌افگن در نبرد با نیروهای دولتی به حمایت قوت‌های توپ‌چی و هوایی کشته شده‌اند.
مسؤولان هم‌چنان گفته‌اند که در جریان عملیات‌های نیروهای دولتی، ۲۹ تن از دهشت‌افگنان زخمی و ۴ نفر دیگر شان بازداشت شده‌اند.
این وزارت می‌گوید، در یک شب‌گذشته، ۱۴ عملیات تصفیوی پلان‌شده، ۲۳ عملیات خاص و یک عملیات با ۱۰۱ پرواز هوایی در ۱۱ ولایت افغانستان راه‌اندازی شده که در نیتجه بیش از ۷۰ طالب مسلح کشته و زخمی شده‌اند.
ننگرهار، کاپیسا، پکتیا، لغمان، پکتیا، لوگر، قندهار، ارزگان، بلخ، فاریاب و هلمند از جمله ولایت‌های‌اند که عملیات‌های تصفیوی نیروهای افغان در آن راه‌اندازی شده بوده‌اند.
گروه طالبان در ولایت‌های غزنی، هلمند، پکتیکا و قندهار زیادترین تلفات را در ۲۴ ساعت گذشته از سوی نیروهای دفاعی و امنیتی افغان متقبل شده‌اند.
وزارت این را هم گفته‌است که در جریان این عملیات‌ها یک مقدار سلاح و مهمات نیز از سوی سربازان ارتش و پولیس از بین رفته‌است.
این وزارت اما از تلفات نیروهای دولتی در نبرد با گروه طالبان و سایر گروه‌های هراس‌افگن چیزی نگفته‌است.
این درحالی‌ست که روز گذشته وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌یی گفته‌ بود که نزدیک به ۶۰ هراس‎‌افگن کشته شده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی