اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 11 جوزا , 1399

اتمر و حکمتیار شریک در فجایع اخیر

به گزارش افغان خبر،

بتازگی وزارت حج و اوقاف طرحی را جهت تامین امنیت اماکن مقدس ، به شورای امنیت ملی فرستاده است.
هرچند شورای امنیت ملی واکنش و یا جوابی به این طرح نداده اما مشخص است که هرگز برای تامین امنیت اماکن مقدس به خصوص مساجد و حسینیه ها اقدامی صورت نخواهد داد.

درگذشته بارها از منابع متعدد به شورای امنیت ملی طرح هایی جهت تامین امنیت اماکن مقدس مذهبی فرستاده شده که این شورا هرگز به آنها پاسخ نداده و در زمینه هیچ اقدامی نکرده است.

جای تعجب است که حنیف اتمر مشاور عالی شورای امنیت (رییس شورای امنیت) حتی اعلامیه محکومیت هم صادر نکرده است چه رسد به اقدام عملی و ارایه راهکار های امنیتی برای اماکن مقدس!

شورای امنیت که در جلسات خود به بررسی موضوع های امنیتی در مناطق مختلف کشور می پردازد ، در رابطه با حملات انتحاری بر اماکن مقدس شیعیان و یا ترور شخصیت های عالم اهل تشیع ، هرگز بحثی را به میان نیاروده ، انگار هیچ واقعه و فاجعه ای به وقوع نپیوسته است.

اگر از زاویه دیگری به نا امنی های اخیر و حملات بر اماکن مقدس بنگریم ، طی 125 روزی که از آمدن گلبدین حکمتیار به کابل می گذرد ، 10 حمله مسلحانه و انتحاری بر مساجد و تکایای اهل تشیع صورت گرفته و تعدادی از علمای تشیع ترور شده اند.
این حملات و ترورها که با ورود حکمیتار شدت گرفته است ، هرگز از جانب جناب حکمتیار محکوم نشده و واکنشی به رسانه ها نرسیده است در حالیکه گلبدین حکمتیار در موارد دیگری مانند حملات هملند ، عکس العمل نشان داده و اعلامیه صادر کرده و آن حملات قومی را محکوم کرده است.

ایتلاف و همراهی حنیف اتمر و شورای امنیت با گلبدین حکمتیار ، زمینه تحریک دیگر اقوام را فراهم آورده آنان را وادار به عکس العمل نموده است. چناچه صبر محمد محقق و عطامحمد نور سرآمده و در زمینه لب به سخن گشوده اند.

آیا اشرف غنی که به اصطلاح رییس جمهور همه اقوام این مملکت است ، از این مسایل بی خبر است و در این زمینه کور و کر شده است؟

کد (4)

مشاهده در منبع اصلی