اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 6 جوزا , 1399

مسعود: بدیل حکومت وحدت ملی باید به وجود آید

به گزارش افغان خبر،
احمد ضیا مسعود، معاون پیشین ریاست جمهوری و نمایندۀ ارشد پیشین رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب، خواهان تغییر رهبری حکومت است.
آقای مسعود که روز گذشته در مراسم اعلام حمایت مردم سمنگان از شورای ایتلاف نجات افغانستان صحبت می‌کرد، گفت که یک حکومت بدیل باید در کشور به وجود بیاید.
این عضو پیشین رهبری حکومت تاکید کرد که یک ادارۀ بی‌طرف باید به وجود آید و یکی دوسال دوام پیدا کند تا همین اداراه اصلاحاتی را که حکومت وحدت ملی نتوانست به وجود بیاورد، ایجاد کند و رییس حکومت موقت نیز در انتخابات آینده شرکت نکند.
او گفت تمام ساختارها وجود دارد، فقط مردم افغانستان شکایت از چهار پنج نفر دارند که عامل تمام مشکلات هستند و حکومتی که مشروعیت خود را از دست می‌دهد، باید فورا تغییر کند.
احمد ضیا مسعود از جمله حامیان محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به حساب می‌آمد.
مسعود با اعلام حمایتش از محمد اشرف غنی در انتخابات شماری از هم‌حزبی‌هایش را نیز آزرده ساخته بود، اما سرانجام به عنوان نمایندۀ ارشد رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت داری خوب تعیین شد اما سپس از سوی رییس جمهور از وظیفه‌اش برکنار گردید.
او روز گذشته این را هم گفت که ایتلاف نجات ملی افغانستان فعلا می‌تواند یک بدیل به حکومت ناکام اشرف غنی باشد و در انتخابات بعدی همین ایتلاف با گروه‌های سیاسی دیگر با پای‌گاه بزرگ اجتماعی که در افغانستان دارند، قدرت را می‌گیرند.

مشاهده در منبع اصلی