اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 16 جوزا , 1399

پاکستان راهبرد تازه اعلام شدۀ ترامپ در افغانستان را ناکام خواند

به گزارش افغان خبر،
نخست وزیر پاکستان در مصاحبه‌یی با یک رسانۀ خارجی گفته‌است که راه‌برد تازۀ امریکا در افغانستان ناکام می‌باشد و افزوده‌است که اجازه نخواهد داد که جنگ در پاکستان انتقال کند.
شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان در مصاحبه‌اش با بلومبرگ گفته‌است که اسلام‌آِباد از اول گفته‌ بود که راه‌برد نظامی امریکا در قبال افغانستان نتیجۀ ندارد و بعد از این هم نتیجۀ نخواهد داد.
این‌ در حالی‌‍ست که دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا استراتیژی جدیدش را در جریان هفتۀ گذشته اعلام کرد که شامل تهدید بر پاکستان از بهر پناه‌دادن به هراس‌افگنان نیز بوده‌است.
رییس جمهور ترمپ تاکید کرده بود که اگر رفتار پاکستان در قبال تروریستان تغییر نکند، در عمل‌کرد واشنتگتن در قبال آسلام‌اباد تغییرات جدی رونما خواهد شد.
پس از اعلام راه‌برد تازه، نخست وزیر پاکستان واکنش نشان داده و گفته‎است که راه‌برد نظامی در جنگ افغانستان کارا نیست و باید به دنبال یک راه حل سیاسی در آن کشور باشیم.
نخست وزیر پاکستان راه حل جنگ در افغانسان را راه‌حل سیاسی خوانده است و می‌افزاید که کشورش از نبرد علیه هراس‌افگنی در خاک همسایه‌اش حمایت می‌کند.
او در رابطه به داغ شدن شعله‌های جنگ در افغانستان گفته‌است که هیچ‌گاه اجازه نخواهد داد تا نبرد در پاکستان انتقال یابد.
این برای اولین بار است که شاهد خاقان عباسی پس از بدست گرفتن مسؤولیت نخست وزیری پاکستان، چنین اظهاراتی را در قبال افغانستان بیان می‌کند.

مشاهده در منبع اصلی