اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 7 جوزا , 1399

قوای هوایی بریتانیا به نظامیان امریکا در افغانستان می‌پیوندد

به گزارش افغان خبر،
لندن – ایرنا – ۶ سنبله – باختر
نشریه ساندی‌تایمز روز یکشنبه  فاش کرد که سرویس ویژه هوایی اردوی بریتانیا در چارچوب حمایت از  استراتیژی نظامی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای مبارزه با تروریزم و داعش، در افغانستان مستقر می‌شود.
ساندی‌تایمز افزود: منابع ارشد نظامی و دفتر صدارت بریتانیا می‌گویند که  خانم 'ترزا می' صدراعظم بریتانیا آمادگی دارد تا با اعزام نیروهای ویژه این کشور برای مبارزه با داعش، القاعده و طالبان در افغانستان موافقت کند.
این نشریه بریتانیا عنوان کرد: هرچند تاکنون درخواست رسمی از سوی آمریکا در رابطه با این همکاری مطرح نشده اما مقامات دولتی انتظار دارند تا پنتاگون درخواستی را مبنی بر حمایت هوایی  بریتانیا از افزایش نیروهای آمریکا در افغانستان به عمل آورد.
ساندی‌تایمز نوشت: به نظر می‌رسد مایکل فالون، وزیر دفاع  بریتانیا که پیشتر از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی برافزایش حضور نظامی این کشور در افغانستان حمایت کرده بود، در رابطه با ظرفیت‌های نظامی بریتانیا با جیمز متیس همتای آمریکایی‌اش گفت ‌وگو کرده است.
ترامپ در تبلیغات انتخاباتی گفته بود که نیروهای نظامی آمریکا را از افغانستان خارج خواهد کرد؛ وی با این‌ حال اخیراً طی اظهاراتی عنوان کرد که برخلاف ادعای خود در نظر دارد حضور نظامی کشورش را در افغانستان افزایش دهد. ختم / فریده

مشاهده در منبع اصلی