اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 7 جوزا , 1399

هیچ قدرتی توان برکناری والی بلخ را ندارد

به گزارش افغان خبر،

پیامدهای توطیه چنینی ها برای ارگ پرهزینه خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، عطا محمد نور، والی بلخ که روز یکشنبه، ۵ سنبله 96 در سخنرانی میان باشندگان ولایت سمنگان درخصوص توطیه چینی های اخیر به حکومت مرکزی هشدار داد تا دست از توطیه بکشد در غیر آن خواب ارگ نشینان را خراب خواهد کرد.

نور بیان کرده است که هیچ قدرتی توان برکناری او را ندارد و نیز در انتخابات ریاست جمهوری آینده، جمعیت اسلامی برنده خواهد بود.

عضو رهبری ایتلاف نجات همچنین با اشاره به موضوع آصف مهمند، وی را به پشه تشبیه کرد و افزود که او در موقفی نیست که با نور رقابت کند و به دستگاه حکومت بخصوص شورای امنیت درباره پرونده سازی های اینچنینی هشدار داد.

رییس اجرایی جمعیت همچنین در واکنش به اتهامات حکمتیار نسبت به شخصیت های ملی کشور اظهار کرده است که وی حتی حکومت وحدت ملی را مشروع نمی داند اما با آن توافقنامه صلح را امضا کرده است، برای همه معلوم است که حکمتیار یک آدم دست نشانده است و به قصاب کابل مشهور بود.

وی درخصوص اظهارات حکمتیار درباره انتخابات نیز می افزاید که کاملا معلوم است که حکمتیار همه چیز را از دست داده است، در انتخابات آینده ما برنده هستیم حکمتیار از هر غاری که آمده است به همان غار برگردد.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی