اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 7 جوزا , 1399

امضای قرارداد سه پروژه برق رسانی در ولایت هرات

به گزارش افغان خبر،

شرکت برشنا قرارداد سه پروژه برق رسانی برای ولسوالی های چشت، پشتون زرغون، اوبه و کرخ را با شرکت های قرار داد کننده امضاء کرد.
وحیدالله توحیدی، سخنگوی ریاست برشنا روز یکشنبه در یک نشست خبری مشترک در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت گفت: کار این سه پروژه در دو مرحله ۹ تا ۱۸ ماه تکمیل خواهد شد. به گفته ی توحیدی هزینه مجموعی پروژه های برق رسانی در ولسوالی های چشت، پشتون زرغون، اوبه وکرخ،  شانزده میلیون دالر است که از کمک های بلاعوض بانک جهانی، تمویل می شود.
سخنگوی ریاست برشنا در این مورد گفت: با تکمیل این سه پروژه برق رسانی در چهار ولسوالی ولایت هرات، ده میگاوات برق تولید خواهد شد و۱۶ هزار خانواده از انرژی برق مستفید می شوند.
خلیل الله شهید زاده نماینده هرات در مجلس نماینده گان وتوریالی طاهری، معاون شورای ولایتی هرات، با استقبال از این پروژه ها اطمینان دادند که مردم هرات زمینه تطبیق این پروژه ها را فراهم می سازند ودر کل از تمام پروژه های انکشافی حکومت حمایت قاطع می نمایند.
آنان با سپاسگزاری از امضای سه پروژه برق رسانی در هرات تأکید کردند که محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در سفرهایش به هرات وعده برق رسانی به این ولسوالی هارا داده بود که اکنون جامه عمل می پوشد.
پروژه های یاد شده شامل ساخت چهار سب استیشن، دیزاین وتمدید لین ومونتاژ تجهیزات برقی در این ولسوالی ها می باشند که با تکمیل آن شانزده هزار خانواده در چهار ولسوالی ولایت هرات مستفید می شوند.

مشاهده در منبع اصلی