اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 6 جوزا , 1399

تل اویو از پیشنهاد شبکه العربیة براى باز کردن دفاتر

به گزارش افغان خبر،

طبق خبر درج شده در سایت اسراییلى IsraelinArabic دانییل نیفو سفیر اسراییل در اردن در مصاحبه با این خبرکذارى گفت: روابط محکمى بین کشورش و اردن وجود دارد که مبتنى بر اطمینان و احترام متقابل است و تاکید نمود که اسراییل اهمیت زیادى به روابطش با عمان مى دهد و بیشتر از هر وقت دیگرى پایبند است که این روابط را بیشتر کند.

این سفیر خاطر نشان نمود که بحران حرم قدس تهدید آشکارى براى کل یهودیان بود. همچنانکه به تیرگی روابط بین کشورش واردن به سبب کشته شدن چند اردنی با شلیک گلوله نیروی حفاظتى اسراییلی اشاره کرد و گفت این بحران پیمان صلح میان دو کشور را به خطر افتاده و افزود که تلاش هایى براى حل این بحران در حال انجام است که به زودى منجر به از بین رفتن تیرگى این روابط خواهد شد.

دانییل نیفو در همین زمینه گفت که اسراییل همیشه بر آنست که روابط خود را با کشورهاى منطقه به خصوص کشورهاى عربى بهتر نماید اما اقدامات تحریک آمیز شبکه خبرى الجزیره از جمله تشویق به خشونت ضد اسراییل و طرفدارى از فلسطین در گزارشات خود و نیز حمایت از تروریسم، همیشه مانعى بر سر بهتر نمودن این روابط بوده و این امر منجر شد که نخست وزیر و وزیر دفاع و وزیر ارتباطات اسراییل بر آن شوند که با هماهنگی با چند کشور عربى به بسته شدن دفتر شبکه الجزیره در قدس فرا خوانند.

سفیر اسراییل در پایان بیان نمود که بین اسراییل و چند کشور عربى این اتفاق نظر وجود دارد که شبکه الجزیره به سبک و سیاق آلمان نازى عمل مى کند و با توجه به اینکه اسراییل در صف کشورهاى معتدل عربى ایستاده، از بعضى خبرگزارى هاى آنها براى باز کردن دفتر در اسراییل به جاى شبکه الجزیره دعوت نمودیم و این امر با استقبال بعضى از این خبرگزارى ها از جمله شبکه العربیة مواجه شد و بر این اساس تل آویو از پیشنهاد شبکه العربیة براى باز کردن دفاتر خبرى در اسراییل استقبال می کند.

کد(6)

مشاهده در منبع اصلی