اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

سفير امارات در مغرب: امارات 1.8 ميليارد دالر

به گزارش افغان خبر،

سفير امارات در مغرب: امارات 1.8 ميليارد دالر در بروزه خط لوله نيجيريه به اروپا سرمايه كذارى خواهد كرد.
سهيل مطر الكتبى سفير امارات در مغرب با تاكيد بر حمايت ابوظبى از پروژه خط لوله انتقال گاز نيجريه به اروپا از سرمايه گذاری 1.8 میلیارد دالری امارات متحده عربى در اين پروژه خبر داد.

بنا به گزارش خبركزارى موريتانياىى مركز الصحرا سفير امارات با اشاره به آنچه "نقش سازنده امارات متحده ى عربى در تثبيت قيمت بازار انرژی جهانی" نامید عنوان داشت: رهبری امارات همواره به لزوم پرهیز از ایجاد شوک های قیمتی یا سو استفاده از نیازهای کشورهای وارد کننده تیل و گاز اعتقاد داشته است و بر اساس این دیدگاه امارات متحده عربی پروژه انتقال گاز از نیجریه به اروپا را به مثابه شاهراهی جدید برای نجات اقتصاد اروپا و جهان از برخی باج خواهی ها مانند آنچه در زمستان سال های گذشته رخ داد قلمداد می نماید.

سفیر امارات در این سخنان با تاکید بر تاثیر گذاری تحولات قیمت انرژی در اروپا بر سیر رشد اقتصادی سایر کشورهای جهان تصریح نمود: کشورهای اروپایی خود بارها به این نکته اذعان نموده اند که تکیه صرف بر گاز روسیه به عنوان تنها منبع تامین کننده انرژی اشتباهی راهبردی و ویرانگر به شمار می رود و از همین رو نیجریه به عنوان بزرگترین کشور آفریقایی دارنده ذخایر اثبات شده گاز طبیعی می تواند با مزیت نسبی خود گزینه مناسبی برای تامین بخش مهمی از نیازهای اتحادیه اروپا در زمینه انرژی باشد.

سفیر امارات در ادامه خاطر نشان نمود که امارات متحده عربی در چارچوب دیدگاه جهان شمول اقتصادی خود در این پروژه سرمایه گذاری می نماید ضمن آنکه مقام های اماراتی در راستای ثبات بازارهای انرژی جهانی آمادگی دارند در طرح هایی مانند ساخت پالایشگاه و اکتشاف و استخراج منابع تیلی و گازی، سرمایه گذاری های اقتصادی در خور توجهی صورت دهند.

شایان ذکر است که مغرب و نیجریه توافقاتى را در جهت ساخت خط لوله ای گازی صورت داده اند که با عبور از 12 کشور آفریقایی به بازارهای اروپایی خواهد رسید.

در این میان بسیاری از کارشناسان بر این باورند که ساخت این خط لوله نقشی بارز در تامین انرژی قاره سبز و رهایی آن از فشار وابستگی به گاز روسیه ایفا خواهد نمود.

کد(6)

مشاهده در منبع اصلی