اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

حزب اسلامی در واکنش به حمله‌ی اخیر در کابل ایران را متهم کرد

به گزارش افغان خبر،

اطلاعات روز: حزب اسلامی افغانستان در واکنش به حمله‌ی تروریستی اخیر بر مسجد امام زمان در کابل بدون نامبردن از ایران، این کشور را متهم به انجام چنین حملاتی کرده است.
در اعلامیه‌ی حزب اسلامی که دیروز (یک‌شنبه، پنجم سنبله) منتشر شده آمده است که «آن‌هایی‌که» افغان‌ها را به جنگ سوریه و عراق می‌فرستند در آینده از آنان در افغانستان به‌خاطر رسیدن به اهداف خود اسفتاده خواهند کرد.
در اعلامیه همچنان آمده: «آن‎هایي‌که افغان‌ها را برای جنگ به سوريه و عراق فرستاده و به‌خاطر برآورده شدن اهداف خود می‌جنگانند، همه روزه جسد ده‌ها تن از اين جنگجو‌ها را از ميدان نبرد بيرون می‌کنند، و با اين کار خود به افغان‌ها هشدار می‌دهند که فرداروز اين جنگجوها را در افغانستان به‌خاطر رسيدن به اهداف خود خواهند جنگاند، در واقع همين‌ها عاملين اصلی و طراحان چنين انفجارات و عمليات‌ها اند.»
حزب اسلامی افغانستان می‌گوید که تمام آن عمليات و انفجارهایی که در نتيجه‌ی آن مردم عام کشته می‌شوند را با شديدترين الفاظ محکوم می‌کند.
این حزب حمله بر اماکن مزدحمی چون مساجد، بازارها و شفاخانه‌ها را نه‌تنها در مغايرت با رهنمون‌های اسلامی خوانده بلکه گفته این اعمال کار کسانی است که نه به خداوند باور دارند، نه به اسلام التزامی قايل‌اند و نه هم در سينه‌های‌شان قلب انسانی وجود دارد.
هم‌چنان در اعلامیه‌ی حزب اسلامی آمده که «به يقين کامل گفته می‌توانيم که در عقب چنين انفجارات و کشتارها دست آن دشمنان داخلی و خارجی اسلام است که می‌خواهند مسلمانان را بين هم بجنگانند، يکی را بالای ديگری بکشند، آن‌ها را آن‌قدر ضعيف بسازند که به آسانی بتوانند در گردن هرکدام‌شان زنجير اسارت بيندازند، کشورهای‌شان را مستعمره بسازند، ارزش‌های ملی و اسلامی‌شان را زير پا نمايند و دارائی و ثروت‌شان را به يغما ببرند.»
پیش از این گزارش‌هایی منتشر شده بود حاکی از این‌که ایران مهاجران عمدتاً شیعه‌مذهب افغانستان را به جنگ سوریه و عراق می‌فرستد. از این جنگجوها به‌عنوان «لشکر فاطمیون» یاد می‌شود که اشاره حزب اسلامی به این جنگجویان است.
حمله بر مسجد امام زمان سومین حمله‌ی مرگبار بر مساجد شیعیان در کابل و ششمین حمله در جریان یک سال در نقاط مختلف کشور است. مسئولیت شماری از این حملات به‌شمول حمله‌ی اخیر را گروه داعش به‌عهده گرفته است.
در حمله‌ی اخیر ۲۸ تن کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

مشاهده در منبع اصلی