اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 11 جوزا , 1399

علمای دین بلخ بر دستگیری از بینوایان تاکید کردند

به گزارش افغان خبر،
مزارشریف 5 سنبله باختر
شورای اخوت اسلامی بلخ دیروز از مردم خواست به جای برگزاری محافل پرمصرف ،  از فقرا و یتیمان  دستگیر کنند.
به گزارش آژانس باختر، شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ با اشتراک روسای شورا های علمای سنی و شیعه و ایمه مساجد بلخ در نشستی از باشندگان حوزه شمال کشور به خصوص ولایت بلخ خواستند تا در روزهای عید سعید اضحی در محافل خوشی از اسراف جلوگیری کنند و به جای راه اندازی محافل تجملی متوجه خانواده های فقیر و نادار باشند و به آنان کمک کنند.
همچنان در این نشست از ایمه مساجد و رسانه ها خواسته شد تا حسب رسالت ملی ودینی، در تبلیغ های شان نیکو کاری، فقر زدایی و پرهیز از اسراف و تجملگرایی را به مردم بیان کنند.
در این نشست مولوی محمد شاه عادلی رییس شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ درباره عید سعید اضحی وفریضه حج صحبت نمود و یکی از برکات الهی را برای مسلمانان مناسک حج وعید سعید قربان دانست و گفت: خوب است مسلمانان به خصوص مردم مسلمان افغانستان با استفاده از این روزهای میمون و با برکت که درهای رحمت الهی به روی مردم گشاده میشود، خود را مشمول لطف و مهربانی الهی قرار دهند.
وی افزود که افراد متمول باید به جای برگزاری محافل پر مصرف و گزاف از فقرا و یتیمان دستگیری کنند و دل انسان های فقیر و غریب را شاد نمایند، تا مورد مرحمت و الطاف الهی قرار گیرند.
همچنان شماری از اعضای شورای اخوت اسلامی با استناد به آیات قرآنی و احادیث نبوی اسراف را کار شیطان دانست و از افراد سرمایه دار و خیر خواستند تا از برنامه های پر مصرف و تجمل گرایی در محافل، خود داری نمایند. احمد نعیم (دوستی)

مشاهده در منبع اصلی