اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 10 جوزا , 1399

در ماه اسد ۶۰ قضیه مواد مخدر به مرکز عدلی و قضایی مواصلت ورزیده‎اند

به گزارش افغان خبر،
مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر می‎گوید که در جریان ماه اسد جمعاً ۶۰ قضیه قاچاق مواد مخدر به مظنونیت ۶۹ تن به این مرکز مواصلت ورزیده‎است.
خالد موحد سخنگوی این اداره روز پنج شنبه به رادیو آزادی گفت، بررسی ابتدائی تمامی قضایا تکمیل و جهت تحقیقات بیشتر و تعقیب عدلی به ریاست عمومی سارنوالی اختصاصی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر ارسال شده‎است.
وی افزود:
"در جریان ماه اسد از سراسر کشور به صورت مجموعی (۶۰) قضیه به مظنونیت (۶۹) تن به شمول یک تبع ایرانی به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر مواصلت ورزیده‎است. به صورت گل به تمام قضایا رسیده‎گی شده‎است."
وی همچنان می‎گوید که در جریان همین ماه ریاست عمومی سارنوالی اختصاصی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر(۱۰۱) قضیه را محول محاکم ذیصلاح نموده که در قبال ۵۳ قضیه از جانب محکمه ابتدائیه، در ارتباط به ۲۶ قضیه از جانب محکمه استیناف اختصاصی مبارزه علیه جرایم مسکرات ومواد مخدر و در قبال ۲۱ قضیه از جانب دیوان امنیت عامه ستره محکمه فیصله صادره شده‎است.
قابل ذکر است که ولایت کابل با داشتن ۲۶ قضیه، ولایت ننگرهار با داشتن ۱۲ و ولایت هلمند با داشتن ۵ قضیه در صدر فهرست ولایات دارای قضایا قرار گرفته‎اند.

مشاهده در منبع اصلی