اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 16 جوزا , 1399

ما زمان کنش را اشتباه می گیریم

به گزارش افغان خبر،

در خون های ریخته شده اهل تشیع، دستان ما نیز آلوده است.

وقتی یک ملای افراطی سنی در ‌مقابل ما اهل تشیع را کافر و‌ مباح الدم می داند، بجای دفاع و استدلال خاموشی اختیار می کنیم ولی وقتی در میرزاولنگ، مسجد باقر العلوم و امام زمان هم میهنان بیگناه اهل تشیع ما بر اساس همان دیدگاه و فتوای افراطی و غیر منطقی قتل عام می شوند، احساس غم شریکی و همدردی مان گل می کند و با کمال پر رویی عمق غمگینی خود را ابراز می کنیم. لطفا این خینه های بعد از عید و نوش داروهای بعد از مرگ سهراب را به آدرس هیچ قربانی ای نفرستید. ازین کار همه خسته شده اند چون با واکنش های از این جنس نه درد کسی درمان شده و نه از ادامه این سلاخی جلوگیری به عمل امده. تقریبا حاصل مجموع کنش های فیس بوکی ما هیچ بوده و بعد از این نیز هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد.

وقتی رستاخیز تغییر برای اصلاح نظام ناکام، برطرفی سران فاسد و ناکاره حکومت وحدت ملی و محاکمه سران نهادهای نیروهای امنیتی به خیابان می آید، از حمایت جمعی مردم خبری نیست و تغییر خواهان را تنها می گذاریم.

وقتی در انتخابات تقلب می شود و بعد از تقلب، قانون اساسی به فرمایش جان کری و ع و غ دو تقلبکار مزدور، زیر پا گذاشته می شود از واکنش ما هیچ خبری نیست بلکه برعکس در امور زندگی پر خطر و عبث خود مصروف می مانیم. لطفا یا وقت شناس شوید و یا هم نوش داروهای بعد از مرگ تان را برای روزهایی نگهداری کنید که خدا نخواسته شما خودتان جز خانواده قربانی باشید.

طالب و داعش و ستون پنجمی ها را من دشمن قسم خورده مردم خود دانسته، آنها را حتی لایق نفرین هم نمی دانم.

عمر احمد پروانی

مشاهده در منبع اصلی