اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 16 جوزا , 1399

کشته شدن یک فرماندۀ کلیدی طالبان در شمال شرق کشور

به گزارش افغان خبر،
مسؤولان در شمال‌شرق کشور می‌گویند یک فرمان‌دۀ کلیدی گروه طالبان با چهار جنگ‌جوی دیگر این گروه در ولایت قندز کشته شده‌است.
فرقۀ ۲۰ پامیر می‌گوید این فرمان‌دۀ مشهور طالبان به نام ملا شاه محمد در درگیری با نیروهای امنیتی کشور در ولسوالی چهاردرۀ قندز کشته شده‌است.
در خبرنامه‌یی که از سوی فرقۀ ۲۰ پامیر به نشر رسیده گفته شده که روز گذشته نیروهای امنیتی عملیاتی را به هدف پاک‌سازی ولسوالی چهاردره آغاز کرده‌اند.
بر بنیاد خبرنامه، از زمان آغاز عملیات به این‌طرف نیروهای امنیتی توانسته‌اند برخی از روستاها را از هراس‌افگنان طالب پاک‌سازی کنند.
در این جریان، ۱۱ موضع محکم گروه طالبان نیز تخریب شده و از شیخ خیل، نیاخیل و بازی خیل به عنوان روستاهایی نام برده شده که در این عملیات پاک‌سازی گردیده‌اند.
ولایت قندز از جمله ولایت‌های ناامن در شمال‌شرق کشور به شمار می‌رود که هرازگاهی تهدیدهای بلند امنیتی در آن به نظر می‌رسد.
اما ولسوالی چهاردره از چندسال به این‌طرف در تصرف طالبان به شمار می‌رود و باید دیده شود نیروهای امنیتی موفق به پاک‌‌سازی آن خواهند شد یا خیر.
فرقۀ ۲۰ پامیر در وضعیتی از آغاز عملیات پاک‌سازی چهاردره سخن می‌گوید که مقام‌های مرکزی در این مورد چیزی نگفته‌اند و گروه طالبان نیز تا به حال در این مورد هیچ‌گونه صحبتی نکرده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی